PIOSENKA TYGODNIA: Siewcy Lednicy – Ty jesteś Drogą

Piosenka Tygodnia 21/2018 (21 – 27 maja):

Wykonawca: Siewcy Lednicy
Tytuł: Ty jesteś drogą

Nasza piosenka tygodnia to hymn tegorocznej Lednicy. Tekst napisała wokalistka Agnieszka Chrostowska razem z Wiesławem Wolnikiem, który skomponował także muzykę.

– Pisze mi się zawsze tak samo trudno, nie jestem Agnieszką Osiecką… Teksty do utworów siewcowych piszę od 2013 roku. Zawsze boję się banałów… Przy hymnach zależy mi na tym, aby treść utworu oddawała treść Spotkania. To nie może być coś oderwanego od tego, czym żyjemy przez cały rok, przygotowując Spotkania Lednickie. Jest to dla mnie ważne zadanie – misja przekazania przesłania przez utwór. Młodzież przyjedzie i zabierze je razem z pieśnią do domów – mówi Agnieszka Chrostowska.

Lider zespołu Siewcy Lednicy, Piotr „Żarówa” cieszy się, że hymn jest w rytmie reggae. – Była przedziwna sytuacja z tym utworem – mówi. – Kiedy na początku roku poszedłem do studia do Wiesława [Wolnika], powiedziałem: -Wiesz, zbliża się Lednica. Trzeba napisać hymn. Ja bym to widział w takim time’ie. Podałem swój rytm. – No i fajnie by było, gdybyśmy to zrobili w reggae. A on mówi: – Ja też myślałem o tym, co w tym roku zrobić. Właśnie w reggae i w tym samym time’ie. – Idealnie się zgraliśmy – podkreśla Ziemowski.