PIOSENKA TYGODNIA: Siewcy Lednicy – Podnoszę głowę

Wykonawca: Siewcy Lednicy
Tytuł: Podnoszę głowę

Podnoszę głowę, bo wiem, że mnie kochasz!
…tak brzmi refren hymnu tegorocznego XXIII Spotkania Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się 1 czerwca na Polach Lednickich.

To nasza odpowiedź na słowa, które towarzyszą nam od wielu lat i prowadzą w modlitwie. Tym razem chcemy, by każdy pielgrzym Lednicy usłyszał te słowa jako wyznanie miłości wyśpiewane przez Boga do każdego z nas – wskazują członkowie zespołu Siewcy Lednicy. – Słowa refrenu to również nawiązanie do słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych nad Lednicą równo 20 lat temu: „Podnieście głowy. Nie lękajcie się patrzeć w wieczność. Tam czeka Ojciec, Bóg, który jest miłością. Dla tej miłości warto żyć. Miejcie odwagę żyć dla miłości.” – przypomina Agnieszka Chrostowska, autorka tekstu utworu.

Przesłanie św. Jana Pawła II sprawiło, że tegoroczna Lednica będzie zachwytem nad skarbami, które ofiarowuje nam Kościół – nad spowiedzią i Eucharystią.

Mamy nadzieję, że razem uda nam się usłyszeć i doświadczyć, jak Jezus mówi w nich do każdego z nas: „Wiesz, że Cię kocham” – podkreślają Organizatorzy Spotkania.