Piosenka Tygodnia: NSA – Mówię tej górze

Wykonawca: NSA
Tytuł: Mówię tej górze

Zespół NSA to młodzi i ambitni ludzie, którzy z pasją i zaangażowaniem szukają żywego Boga. Tworzą muzykę chrześcijańską w Polsce i nie boją się odważnych deklaracji swojej wiary. Zostali okrzyknięci „Muzycznym Odkryciem Roku 2023” przez radio CCM!

Nowy singiel zespołu to polska wersja piosenki amerykańskiego twórcy Chrisa McClarney’ego sprzed dwóch lat. Jej oryginalny tytuł brzmi „Speak To The Mountains”. Skąd zatem pomysł, żeby właśnie tę piosenkę przetłumaczyć i wypuścić na polski rynek muzyczny?

„W tym roku NSA obchodzi pięciolecie istnienia. Nasza działalność nie zawsze była usłana różami, a nawet częściej nie była.” – przyznaje wokalistka zespołu Marta Kaczmarczyk. „Mierzyliśmy się z różnymi przeciwnościami. Tymi banalnymi, które pojawiają się zawsze, kiedy grupa ludzi rozsiana po Polsce chce ze sobą grać. I tymi głębszymi dotyczącymi sensu naszej twórczości – czy ktoś będzie chciał słuchać o Bogu? Ale mimo to, w tym wszystkim byliśmy uparci i pewni, że przetrwamy czas prób, bo nasz Bóg jest wierny i dotrzyma swych słów – jak mówi tekst piosenki”.

Zespół przyznaje, że całkowicie utożsamia się z przesłaniem utworu. Chce dzielić się ze słuchaczami ogromem nadziei jaka z niego płynie, aby i oni mogli czerpać z niego siłę i uwielbiać nim Boga w swoich wspólnotach.

Do projektu zaprosili przyjaciół związanych z początkiem działalności NSA w ramach Nyskich Spotkań Akademickich. Stworzyli wspólnie kilkunastoosobowy chór gospel i sekcję dętą. W piosence zaśpiewał także zaprzyjaźniony wokalista zespołu Bartek Deryło – finalista 10. edycji programu „The Voice Of Poland”.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪