Piosenka Tygodnia: NSA – Łączę się z Tobą

Wykonawca: NSA
Tytuł: Łączę się z Tobą

Zespół NSA to chrześcijańska grupa muzyczna działająca od listopada 2018 roku. Powstała równolegle z Nyskimi Spotkaniami Akademickimi „Młody Jeleń” odbywającymi się przy Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. NSA bierze nazwę od inicjałów tych spotkań.

Zaczęło się od cotygodniowych uwielbień w małym, sześcioosobowym składzie i szybko przemieniło się w ogromne pragnienie czegoś więcej.
– Początkowo tworzyliśmy i graliśmy własne aranżacje znanych uwielbieniowych utworów z Polski i z zagranicy. Pandemia zmotywowała nas i sprawiła, że odważyliśmy się wspólnie nagrywać. Po wielu godzinach prób i zagranych dźwięków, dojrzeliśmy by zacząć tworzyć swój autorski materiał oparty na naszych doświadczeniach i wrażliwości, na naszych własnych tekstach i muzyce. Był to przełomowy moment, który sprawił, że wypuściliśmy w świat nasz pierwszy autorski utwór pt. „Spotkanie”. Nagraliśmy go w studiu i zrealizowaliśmy klip wideo. W międzyczasie dopracowywaliśmy pozostałe autorskie piosenki, a nasz skład powiększył się do dziewięcioosobowej społeczności. W październiku 2022 roku wydaliśmy nasz debiutancki w pełni autorski album o nazwie „Inny”, który zawiera 4 kompozycje – wskazują twórcy.

Grupa aktywnie koncertuje, biorąc udział w różnych wydarzeniach chrześcijańskich na terenie całej Polski, a także Czech.

Zespół tworzą: Marta Kaczmarczyk, Justyna Lewandowska, Artur Boryś, Jan Walica, David Rataj, Hubert Bałdo, Szymon Lizurej, Tomasz Maniak, Bartłomiej Drożdż.