Piosenka Tygodnia: Monika Dziurlikowska – Hymn pogody ducha

Wykonawca: Monika Dziurlikowska
Tytuł: Hymn pogody ducha

W 2020 roku kompozytorka i wokalistka Monika Dziurlikowska zaprezentowała płytę poetycko-religijną “Wreszcie jesteś”.  Album to opowieść o Nadziei, która wraz z Wiarą trwają w Miłości.

W narracje tę doskonale wpisują się teksty polskich poetów, do których Monika Dziurlikowska skomponowała muzykę. Leopold Staff, u którego w polu, przy drodze, pod zwyczajnym krzyżem, ona o zmierzchu składa swój los. Beata Obertyńska, czy Józef Wittlin, których teksty głębokie i piękne każą słuchaczowi zatrzymać się i zastanowić nad źródłem, z którego pochodzi przemożna siła przezwyciężania sytuacji, których człowiek nie powinien znieść, a jednak to robi. W końcu Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, w której słowach kochankowie jednoczą się nierozerwalnie, stając się jednym ciałem.

Całość dopełnia kilka tekstów własnych artystki, napisanych wspólnie z jej mężem. Do współpracy na d płytą artystka zaprosiła wspaniałych muzyków – Joachima Mencla (producenta muzycznego) – fortepian i lira, Andrzeja Święsa – gitara basowa, Kamila Cudzicha – perkusja, Witka Górala i Tomasza Grzybowskiego – gitary.