Piosenka Tygodnia: Marcin Wargocki & Krzysztof Myszkowski – Droga

Wykonawca: Marcin Wargocki & Krzysztof Myszkowski
Tytuł: Droga

Marcin Wargocki nie daje o sobie zapomnieć. Po pięknej premierze krążka “Do głębi” i zagraniu kilkudziesięciu koncertów w ramach trasy „DO GŁĘBI Tour” powraca z nowym singlem „Droga”.

Wzruszający do głębi i wpisujący się idealnie w czas Wielkiego Postu na pewno poruszy niejedno serce.
Niewątpliwie wyjątkowość tego utworu podkreśla fakt, że Marcin nagrał go wspólnie z legendarnym twórcą i liderem zespołu Stare Dobre Małżeństwo – Krzysztofem Myszkowskim. Wtórują im równie legendarni muzycy: Wojciech Czemplik na skrzypcach, Roman Ziobro na basie i fortepianie oraz Ryszard Żarowski na gitarze.

Marcin zdążył już nas przyzwyczaić do bardzo refleksyjnych, a jednocześnie przystępnych tekstów. Podobnie jest i teraz. Czasem wydaje nam się, że nasz problem jest największy i nie da się go przetrwać, pokonać, czy zrozumieć. Tymczasem, wokół nas są Ci którzy, przeżywają prawdziwe tragedie.
– Kiedy śpiewam „Drogę…” wzruszam się do łez. Wraz ze łzami i każdą ich kroplą, modlę się o pomoc, ulgę i nadzieję dla tych, którym wydaje się, że to koniec. Błogosławię, na tyle ile umiem, całym sercem – chorych, zranionych, bliskich tych którzy nagle i niespodziewanie odeszli, wyśmiewanych, zdradzonych, niesłusznie oskarżanych, najuboższych, nałogowców i tych których konkretnie nie wymieniłem, ale są… – mówi Marcin Wargocki.

Utwór jest zapowiedzią kolejnej płyty, którą artysta planuje wydać na początku 2024 roku.

Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Pewien potencjał musiał zauważyć w nim jego polonista, który zaprosił Marcina do wzięcia udziału w przedstawieniach, na których to grał i śpiewał różne polskie piosenki. Tak zetknął się z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, który mu zaimponował i który pokochał, a miłość ta trwa do dziś.

Obecnie Marcin ma 43 lata,żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta “GPS na Niebo” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z drugiego krążka „Nie Wątp” znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą. Jeszcze lepiej przyjęto trzeci album „Do głębi” – razem z zespołem zagrał kilkadziesiąt koncertów w całym kraju.

autor zdjęć: Marcin Zachanowicz, Paweł Janowski SDS
Grafika strony tytułowej: Krzysztof Koszewski