Piosenka Tygodnia: LCW – Pierwszy krok

Wykonawca: LCW
Tytuł: Pierwszy krok

„Pierwszy krok” to najnowszy singiel zespołu LCW, który jest nowym projektem na muzycznej mapie Warszawy. Muzyka, którą tworzą, jest popowa, ale z naciskiem na głębię i przesłanie znajdujące się w tekstach, przez które zespół chce przekazywać wartości w formie dostępnej dla szerokiej publiczności.
– Pisząc ten utwór, mieliśmy na myśli każdą osobę, która w dzisiejszych czasach czuje się niepewnie i chowa gdzieś swoje zranienia. Nasze zaufanie jest nadwyrężane na każdym kroku, ale wiemy, że Bogu możemy zaufać w pełni i bez strachu. Mamy nadzieję, że nasza muzyka pomoże z odwagą patrzeć w przyszłość i spojrzeć na siebie i swoje słabości z innej perspektywy – mówi Karolina Malicka, która jest liderem LCW.

Wszystko to koresponduje z przesłaniem i tekstem, a całość niesie ze sobą duży ładunek pokoju i oddechu, co pozwala uspokoić biegnący w naszej głowie potok myśli i zatrzymać się na chwilę.
– Piosenka powstawała przez kilka miesięcy. Dużo myśleliśmy nad tekstem i zmienialiśmy formę. Melodia refrenu przyjęła swoją ostateczną formę dopiero na samym końcu tego procesu. Zależało nam na tym, żeby nasi słuchacze mogli znaleźć ukojenie nie tylko w muzyce, ale też w tekście, dlatego nie chcieliśmy się spieszyć – dodaje.

Producentem singla, jak i debiutanckiego albumu, jest Adam Kabaciński, laureat Fryderyka, basista, kompozytor i producent, na co dzień współpracujący z czołowymi polskimi artystami.

Autorem okładki płyty i wszystkich singli jest Jericó Delayah, mieszkający w Barcelonie artysta tworzący ilustracje i murale. Jego prace inspirowane popkulturą są minimalistyczne w kompozycji, a jednocześnie pełne symboliki, która na wielu płaszczyznach pokrywa się z wizją zespołu, dzięki czemu doszło do tej artystycznej, interesującej współpracy.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie po godz. 7.00 i 16.00.