PIOSENKA TYGODNIA: Gospel Sound – Więcej

Wykonawca: Gospel Sound
Tytuł: Więcej

Projekt muzyczny patronatem medialnym objęło Radia Niepokalanów.

Gospel Sound to dwudziestoosobowy, czterogłosowy chór mieszany z Katowic pod kierownictwem i dyrygenturą Jolanty Mitko.

Nazwa chóru – dźwięk Ewangelii – nawiązuje do celu istnienia chóru, którym jest wielbienie Boga i głoszenie Słowa Bożego poprzez jak najdoskonalszą i najpiękniejszą muzykę gospel.

Historia Gospel Sound sięga sierpnia 2010 roku. Pomysł dyrygentki, by założyć chór gospel spotkał się z aprobatą księży posługujących w parafii pw. św. Szczepana w Katowicach Bogucicach. Dzięki gościnności parafii i wsparciu księdza proboszcza w październiku 2010 roku ruszyły pierwsze próby tworzącego się chóru. Po akcji „naborowej” i mini występie pierwszego składu w grudniu 2010 roku – na próbę dnia 04.01.2011 przybyło ponad 20 nowych osób. To było WOW i tę datę przyjęliśmy za oficjalny początek istnienia Gospel Sound – podkreślają Twórcy.

Chór w swoim repertuarze zgromadził utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym utwory a cappella, oraz współczesne utwory gospel wykonywane w języku polskim i angielskim.

Chór występuje głównie w kościołach, instytucjach kultury, firmach, ośrodkach opieki, a także podczas ceremonii ślubnych. Współpracowali m.in. z Gabi Gąsior, Beatą Bednarz, Mieczysławem Szcześniakiem oraz Orkiestrą eM Band z Jaworzna (“Koncert Papieski”), Kamilem Franczakiem i Brianem Fentressem (Koncert w ramach ŚDM). Regularnie śpiewają w Hospicjum Cordis w Katowicach.

– Wierzymy, że to Bóg powołał nas do życia i każdego dnia błogosławi nam obficie. Wierzymy także, że dzięki temu, co robimy, pielęgnujemy nasz skarb, który jest w Niebie – podkreślają.

Chór intensywnie pracuje nad wydaniem pierwszej płyty z własną muzyką.

Więcej informacji na stronie: www.gospelsound.pl