PIOSENKA TYGODNIA: Good God – Obecność

Wykonawca: Good God
Tytuł: Obecność

Utwór „Obecność” znalazł się już na drugiej płycie zespołu Good God – „On jest”. Jednak pod natchnieniem Ducha Św. twórcy postanowili pochylić się nad piosenką ponownie, omadlając ją na nowo oraz nadając jej nowy styl.

Nowa aranżacja oraz głęboki tekst mają wprowadzić słuchacza w klimat modlitwy, osobistego spotkania z Bogiem.
– Tytuł wskazuje na jeden z najważniejszych przymiotów Boga – Jego obecność przy nas. Bóg powiedział, że ma na imię Jahwe – Jestem, który jestem – i to nam powinno wystarczyć. Bóg zawsze jest, czyli opiekuje się nami, pomimo że czasem tego nie czujemy – wskazują członkowie grupy.

Good God to zespół, który powstał w 2011 roku w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Tworzą go: ks. Paweł Gołofit (wokal i gitara elektryczna), ks. Adrian Komorowski (instrumenty klawiszowe), Dawid Gołąb (gitara basowa), ks. Michał Kłysz (saksofon), Franciszek Wróbel (perkusja) oraz 2-osobowy chórek żeński: Angelika Jędrzejowska i Aleksandra Pękala.

W 2014 roku zespół wydał pierwszą płytę „Droga ocalenia” natomiast w 2017 roku ukazała się druga płyta pt. „On jest”, we współpracy z raperem chrześcijańskim Kolah oraz ks. Krzysztofem Kralką SAC.

W 2019 roku do zespołu dołączyły kolejne osoby: Kamila Bieniek (chórek żeński), Tymek Szpilarewicz (puzon), Artur Jargiło (trąbka), Łukasz Czarnomski (gitary), Michał Szalak (realizator dźwięku). W poszerzonym składzie zespół przygotowuje się do wydania trzeciego krążka.