Piosenka Tygodnia:  Gabriela Blacha – Kiedy zrozumiem

Wykonawca: Gabriela Blacha

Tytuł: Kiedy zrozumiem

Czasem, kiedy obejrzymy się za siebie, możemy zobaczyć, że idąc przez życie mamy po drodze mnóstwo niespodzianek. Najlepsze jest jednak to, że z czasem dostrzegamy w nich pewien plan i dodatkowo okazuje się, że jest całkiem dobrze poukładany – o tym w swoim najnowszym utworze „Kiedy zrozumiem” śpiewa Gabriela Blacha

„Kiedy zrozumiem” to piosenka, którą napisałam po dniu pełnym nowych sytuacji, które wymagały ode mnie pokory i dystansu do samej siebie. Pamiętam, że sam refren był inspirowany matczynymi przemyśleniami czyli „dlaczego coś nie idzie po mojej maminej myśli i wychodzi jak zwykle inaczej?” Uświadomiłam sobie wtedy, że to nie jest tak, że nie wychodzi, a raczej idzie swoim tempem. Nie ma przypadków – sytuacje i ludzie, których spotkaliśmy w swoim życiu, dodają kolejnego sensu. Właśnie doświadczenia zebrane podczas tych różnych etapów w życiu to jest prawdziwe sedno. Kiedy złapiemy dystans i popatrzymy na swoje życie „z lotu ptaka”, zauważymy że wbrew pozorom te składające się w całość “puzzle” tworzą piękno naszego bycia – tak o swojej kompozycji mówi Gabriela Blacha.

W nagraniu utworu wzięli udział przyjaciele artystki: Barbara Błaszczyk, Magdalena Grzegorzek, Paulina Muzyczka, Anna Pieszka, Joanna Smajdor, Julia Kania, Jakub Cupiał, Łukasz Łoboda, Łukasz Wicher i Piotr Karbownik.

Cieszę się ogromnie, że tak wielu wspaniałych muzyków przyjęło zaproszenie do tego utworu. Najlepsze w nim jest to, że każdy zostawił tam cząstkę siebie. Możemy też śmiało powiedzieć, że zapisaliśmy się w tej niebywałej historii roku 2020, a tym numerem mówimy „patrzymy do przodu”, łapmy się tego, co pozytywne i trzymajmy się tych, którzy nas otaczają i których spotykamy – tłumaczy artystka. 

Gabriela Blacha – wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. W roku 2017 wydała swój autorski album „Jakubowy Dar”. Rozkochana w muzyce gospel którą dzieli się podczas warsztatów. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu „Wesoły Wędrownik”  promującego twórczość i działalność pedagogiczną swojego ojca, Norberta Blachy, zmarłego w 2012 roku.