Piosenka Tygodnia: Gabi Gąsior – Nie boję się

Wykonawca: Gabi Gąsior

Tytuł: Nie boję się

„Nie boję się” autorstwa Gabi Gąsior, to drugi utwór nowego projektu NIEBO.

Utwór został stworzony metodą „kwarantannową” – ponad 20 artystów nagrało swoje partie (zarówno dźwięk jak i obraz) w swoich domach podczas pandemii COVID-19.

Czy rezygnacja z chęci kontrolowania wszystkiego i zamartwiania się o jutro może przynieść prawdziwą wolność? Czy ona nie ukrywa się w prostocie życia? A może w poczuciu świadomości jak wiele nie zależy ode mnie? W końcu, może wolność kryje się właśnie w zaufaniu? Bo przecież jakież to odciążające gdy pomyślę, że Ktoś nade mną czuwa, że jest i że mnie zna… – zastanawia się Gabi Gąsior.

„NIEBO to zbiór muzycznych opowieści o życiu, które jest wędrówką. Pełno w nich zachwytów i rozczarowań, uniesień i upadków, zmagań, poszukiwań… Jednak tym, co je łączy jest nadzieja i wiara w to, że Niebo nad nami to coś więcej niż błękit i chmury… Że pod tą nazwą kryje się rzeczywistość, która jest bliżej niż nam się wydaje. I nieważne jak bardzo różnimy się od siebie i jak różne są nasze bagaże życiowe – ta rzeczywistość może być naszym wspólnym celem – napisali Gabi i Wojtek Gąsior.

Projekt zawiera 15 nowych autorskich piosenek. Inspiracją do napisania tekstów było Pismo Święte oraz nauczania ojców Kościoła takich jak Jan Paweł II czy Benedykt XVI . Premiera płyty planowana jest na wiosnę 2021 roku.

Gabi Gąsior to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. W swoich utworach opowiada o poszukiwaniu i zmaganiach, o życiu, jako ziemskiej wędrówce do Nieba. 

Kierownikiem muzycznym projektu jest basista i aranżer Wojciech Gąsior. Aparat wykonawczy projektu obok solistki Gabi Gąsior współtworzą kilkunastoosobowy zespół wokalny DeocentriCity z Krakowa oraz rozbudowany zespół instrumentalny.