Piosenka Tygodnia: Gabi Gąsior feat. Arkadio – Szukałam Nieba

Wykonawca: Gabi Gąsior feat. Arkadio
Tytuł: Szukałam Nieba

Utwór jest częścią nowego projektu NIEBO, w którym Gabi Gąsior wraz z 23-osobowym zespołem wokalno-instrumentalnym pod kierownictwem Wojciecha Gąsiora nagrała 15 autorskich piosenek, podczas sesji na żywo. Utwór „Szukałam Nieba” powstał z gościnnym udziałem charyzmatycznego rapera Arkadio.
– Chcemy tym utworem zainspirować do postrzegania Nieba nie jako miejsca, za którym tęsknimy, które wydaje się być odległe i niedostępne, lecz jako stanu przebywania w Bożej obecności. Wierzymy w to, że każdy człowiek, bez wyjątku, może żyć tym Niebem już tu i teraz, sprowadzać je na ziemię poprzez zmianę swojego serca. A pomoc w tej przemianie możemy odnaleźć w Słowie Bożym i przypowieściach o Królestwie Niebieskim – mówi Gabi Gąsior.

Teksty utworów są nawiązaniem, parafrazą lub też cytatami pochodzącymi z Pisma Świętego, konferencji, homilii wygłoszonych przez papieża Jana Pawła II, Benedykta XVI, część z nich jest inspirowana również wypowiedziami innych świętych Kościoła. Piosenki są zróżnicowane stylistycznie, oscylują wokół szeroko rozumianej muzyki popularnej, zawierają w sobie m.in. elementy muzyki gospel, blues, rock, rap.
– Chcemy opowiadać o Niebie jako rzeczywistości, do której wędrujemy przez całe nasze życie. A jednocześnie możemy częściowo dotykać i uczyć się jej już teraz każdego dnia. 15 nowych piosenek, którymi chcemy pokazać, że nasze życie nie kończy się tutaj na ziemi, że jest więcej – i to „więcej” jest dostępne dla każdego – wskazują twórcy.