Piosenka Tygodnia: Damian Sikorski Projekt – Tata

Wykonawca: Damian Sikorski Projekt
Tytuł: Tata

Damian Sikorski. Multiinstrumentalista (specjalność: gitara basowa), kompozytor i autor tekstów, dziennikarz muzyczny Radiowej Czwórki, łowca talentów (akcja „Będzie Głośno!”).

Teraz przyszedł czas na karierę solową. W roku 2023 jej pierwszym aktem były trzy single, przy których powstawaniu Damian wykorzystał swoje wszechstronne umiejętności songwritera, wykonawcy, aranżera i producenta. Zagrał na większości instrumentów, nie zdecydował się jedynie zaśpiewać, prosząc o to swoich przyjaciół. To ich głosom powierzył swoją liryczną wrażliwość.

Akt drugi przygody to „EP Live Session”: podsumowanie minionych miesięcy, reinterpretacja własnych piosenek i… próba ognia przed aktem trzecim, czyli kolejnymi singlami, płytą długogrającą i planowanymi koncertami.

To, co było możliwe w studiu, czyli samodzielne wykonanie prawie wszystkich partii instrumentalnych, na scenie nie wchodzi w grę – mówi Damian Sikorski.
– Dlatego złożyłem wspaniały zespół, z którym nie tylko przygotowujemy się do nadchodzących koncertów, ale i wykonaliśmy „na setkę” trzy piosenki znane do tej pory z wersji studyjnych.

„Tata” jest opowieścią o dwóch Antkach: o zmarłym kilkanaście lat temu ojcu muzyka i jego trzyletnim synku: – Jestem tatą… to najpiękniejsze, co mnie w życiu spotkało.Mój tata był najlepszym ojcem. Zaszczepił we mnie miłość do muzyki, a dzisiaj to ja mojemu synowi tłumaczę, że muzyka jest jedynym uczuciem, które możemy usłyszeć. To wesoła piosenka o dwóch fajnych ludziach.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪