Piosenka Tygodnia: BeU – Otwórzcie drzwi

Wykonawca: BeU
Tytuł: Otwórzcie drzwi

Zespół „BeU” powstał w lipcu 2013 r., choć autorka utworów – Urszula Bednarczyk – piosenki tworzyła już od dwóch lat. Nie sądziła jednak, że kiedykolwiek ujrzą światło dzienne. Niektóre utwory powstały jako prezenty dla rodziny i przyjaciół, stąd stopniowo repertuar zyskał pewną rzeszę odbiorców, którzy zaczęli namawiać na „wypłynięcie na głębię”…

Na co dzień muzycy grają w niewielkim składzie, prócz wokalistki i basistki Urszuli Bednarczyk, grupę tworzą perkusista Przemysław Pawlas i gitarzysta Jarosław Maksim, a na koncertach głosem wspierającym są: Anna Furtak-Filip, Marta Oniśk i Karolina Sierocińska.
– Nasza muzyka najczęściej określana jest jako pop, ale nie brakuje także elementów „czarnych” gatunków: funka, disco, R’n’B, gospel, ale także jazzu i rocka – wskazują.

Grupa zagościła już na najważniejszych polskich festiwalach muzyki chrześcijańskiej: Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie, Hosanna Festiwalu w Siedlcach i Festiwalu Muzyki Pozytywnej T3 w Jarocinie. Jednak najważniejsza dla BeU, jak do tej pory, okazała się
7. edycja Międzynarodowego Konkursu „Non Stop CCM”, gdzie zespół otrzymał tytuł Muzycznego Odkrycia Roku 2021.
Na koncie mają dwie płyty. Tytuł pierwszej z nich, „Ja Jestem” (2016), z której pochodzi Piosenka Tygodnia, nawiązuje do Bożego imienia. Z kolei druga płyta, zatytułowana „Jezu, ja” (2020), to spotkanie człowieka z Bogiem-człowiekiem, który rozumie ludzkie słabości i wziął je na siebie na krzyżu.