Piosenka Tygodnia: Anna Jurksztowicz – Wiosennie

Wykonawca: Anna Jurksztowicz
Tytuł: Wiosennie

Na antenie Radia Niepokalanów prezentujemy kolejny utwór z płyty „Jestem taka sama” – Anny Jurksztowicz. Premiera jubileuszowego albumu odbyła się 4 września 2020 roku.

Materiał stanowi syntezę muzycznych poszukiwań artystki, łączących pop i nastrojowe melodie. Niesie pasję dojrzałej, ale wciąż pełnej energii kobiety, która dzieli się swoim talentem i wrażliwością, a jako autorka wybranych tekstów – osobistymi refleksjami.
Krążek powstawał w wyśmienitym składzie profesjonalnych twórców – znajdziemy na nim 14 premierowych kompozycji do muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego oraz tekstów Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego i Patrycji Kosiarkiewicz.

Anna Jurksztowicz – wokalistka, piosenkarka, producentka muzyczna i autorka piosenek. Studiowała śpiew klasyczny, ale zawodowo związała się przede wszystkim z muzyką pop. Już jako nastolatka występowała obok największych gwiazd polskiej estrady, a w 1985 roku wygrała Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała premierowo „Diamentowy kolczyk”.
Gwiazda reprezentowała polską piosenkę na festiwalach w Niemczech, Holandii, Szwecji, Turcji, Egipcie, Indiach, we Włoszech i na Łotwie. A w kraju angażowano ją m.in. do nagrań wokalnych w kultowych serialach i filmach np. „Kingsajz”, „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”. Obok popowych hitów artystka realizowała klasyczne i współczesne pieśni do tekstów najwybitniejszych poetów i kompozytorów.