PIOSENKA TYGODNIA: Anita Sajnóg, Michał Laksa, Bartosz Bialik, Sylwester Kuchta, Kajetan Balcer – Góry, lasy i gitary

Wykonawca: Anita Sajnóg, Michał Laksa, Bartosz Bialik, Sylwester Kuchta, Kajetan Balcer
Tytuł: Góry, lasy i gitary

Utwór utrzymany w wiosennym, radosnym, folkowym wręcz klimacie. Singiel nagrali reprezentanci różnych od siebie stylistycznie, ale tożsamych ze względu na region z którego pochodzą, zespołów: Michał Laksa (gitara basowa – współzałożyciel Samych i grupy 032), Bartosz Bialik (klawisze, gitara elektryczna, harmonijka ustna, głos – lider wykonującej teksty pisane po śląsku, poruszające ważne dla tego regionu tematy, formacji 032), Sylwester „Gilwa” Kuchta (perkusja – zespół Sami) i Kajetan Balcer (wokal wtórujący – również Sami).

Za wokal wiodący w piosence odpowiada Anita Sajnóg – liderka formacji Pilár, niezwykle silna kobieta, będąca przykładem na to, że ciężka choroba nie musi przekreślać pasji i zawodowych aktywności. Artystka z odwagą i determinacją stawia czoła przeciwnościom losu, z pełną sprawnością robiąc to, co kocha.

Utworowi towarzyszy teledysk. Za jego realizację odpowiada Radosław Bereś, twórca, którego klipy nominowane były do nagrody w ramach Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2017. Obraz stanowi jednocześnie dokumentację prac nad powstawaniem piosenki.

„Góry, lasy i gitary” to także singiel promujący koncert pod tym samym tytułem. Impreza odbyła się 15.03.2019 w Katowicach Mieście Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach.