Piosenka Tygodnia: Andrea Bocelli – Fall On Me

Piosenka Tygodnia 39/2018 (24-30 września):

Wykonawca: Andrea Bocelli
Tytuł: Fall On Me

Album: Si (premiera: 26 października 2018 r.)

26 października ukaże się nowy i pierwszy od 14 lat album Andrea Bocelli z całkowicie nowymi utworami. To 16 oryginalnych kompozycji, celebrujących miłość, rodzinę, wiarę i nadzieję. Kluczowym dla nowego albumu utworem jest znakomity duet ojca z synem. 20 letni Matteo Bocelli staje u boku Andrei w Fall On Me – pięknym, wzruszającym utworze o więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

Utwór ten pojawi się również na napisach końcowych nowego filmu Disney’a Dziadek do Orzechów i Cztery Królestwa, w którym zagrali Keira Knightley, Mackenzie Foy, Helen Mirren oraz Morgan Freeman. Premiera filmu zaplanowana jest na 2 listopada, a singiel, który będzie dostępny w 7 różnych językach, ukazał się 21 września wraz z zachwycającym teledyskiem, ukazującym dotychczas niepublikowane fotografie Andrei i Matteo z ich albumu rodzinnego.

Andrea porównuje głos Matteo do swojego: „Technicznie są bardzo różne, ale jest jedna rzecz, która sprawia, że jednak brzmią podobnie – to artystyczna osobowość. Ten charakterystyczny sposób wyrażania siebie głosem. Nie da się tego wyuczyć. Trzeba się z tym urodzić”.

Andrea Bocelli, który w sobotę 22 września skończył 60 lat, zaprosił do pracy nad tym albumem rodzinę i przyjaciół. Płyta została nagrana w jego domu we Włoszech.