Piosenka Tygodnia: Ahawa – Ocalenie

Wykonawca: Ahawa
Tytuł: Ocalenie

W grudniu ubiegłego roku minęło pięć lat od pierwszej próby zespołu Ahawa, tworzonego przez muzyków ze Śląska Cieszyńskiego.
Zaczęło się w 2016 r. od Eweliny Knopek – wówczas uczennicy II LO im. M. Kopernika w Cieszynie. To właśnie wtedy, 12 grudnia, z grupą przyjaciół stworzyła zespół muzyczny Ahawa – co z hebrajskiego znaczy „miłość”. 26 lutego 2017 r. zagrali pierwszy koncert, a niebawem powstała ich płyta: „W ramionach Miłosiernego Ojca”, z nagraniami sześciu autorskich utworów. Bo miłosierdzie Boże stało się dla Eweliny źródłem inspiracji.

Od 2019 r. Ahawa występuje w składzie: Ewelina Knopek – wokalistka, Wiktoria Krótki – skrzypaczka i wokalistka, Michał Malinowski – cajonista, Bartłomiej Kołacz – gitarzysta i Jan Probosz – pianista.

– Z okazji 5. urodzin postanowiliśmy wydać drugą płytę i podzielić się tym, co – jak się nam wydaje – w dzisiejszych czasach jest nam potrzebne szczególnie – nadzieją, którą pokładamy w miłosiernym Bogu – mówi Ewelina. – Gramy, śpiewamy, tworzymy na CHWAŁĘ PANA. Tworząc własne utwory oraz wykonując dzieła innych zespołów pragniemy pokazać całemu światu, że Bóg każdego z nas kocha – wskazuje.
Najnowsza płyta zespołu, z której pochodzi nasza Piosenka Tygodnia, nosi tytuł „W Nim pokładam nadzieję”.