Piosenka Tygodnia: Agnieszka Twardowska & Janusz Radek – Kolęda na strunie serca

Wykonawca: Agnieszka Twardowska & Janusz Radek
Tytuł: Kolęda na strunie serca

Agnieszka Twardowska i Janusz Radek w premierowej piosence promującej tegoroczne „Betlejem w Polsce”.
– Tworząc utwór, postanowiliśmy odejść od schematu przesłodzonych piosenek świątecznych, by poszukać odpowiedzi na realne problemy, z którymi zmaga się współczesny człowiek. Zamiast banalnych świecidełek proponujemy przejście wraz z wykonawcami drogi z ciemności do światła – wskazują twórcy.

W klipie do utworu, autorstwa Macieja Sikorskiego, oprócz znanych artystów polskiej sceny, zobaczymy też podopieczne katowickiego Hospicjum Cordis, ponieważ w tym roku organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na trudną sytuację placówek opieki paliatywno-hospicyjnej.

Od dziewięciu lat, podczas kolejnych odsłon wydarzenia Betlejem w Polsce, widzowie, odbiorcy mediów społecznościowych oraz artyści wspólnie celebrują świąteczny czas. Tak będzie i w tym roku: 29 grudnia o godz. 19, spotkają się w katowickim Spodku, by wzmocnić się nawzajem nadzieją i radością, które niesie ze sobą cud Bożego Narodzenia. By tymi pięknymi emocjami podzielić się z innymi. Piosenki i pieśni, które mówią o cudzie miłości, wykonają – pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka – Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i DeocentriCity. Wokaliści zaśpiewają utwory przy akompaniamencie zespołu muzycznego Pawła Tomaszewskiego.
Na scenie wystąpią również aktorzy Teatru EXIT – Asia Sych, Natalia Lewandowska i Marcin Konik. Tę teatralną grupę, którą współtworzą osoby z dysfunkcjami psychicznymi i fizycznymi, od lat prowadzi Maciek Sikorski; w tym roku jest on także autorem koncepcji wizualnej oprawy całego wydarzenia.

Dochód z koncertu i płyt, w tym specjalnego boxu ze 108 kolędami z poprzednich edycji, dostępnego na stronie betlejemwpolsce.pl, wesprze podopiecznych hospicjów.