Piosenka tygodnia 52/2016 26 grudnia – 01 stycznia

celinska_swiatecznieWykonawca: Stanisława Celińska
Tytuł: Kołysanka

Po spektakularnym sukcesie albumów Stanisławy Celińskiej „Atramentowa” (status podwójnej platyny) oraz „Atramentowa, Suplement”, postanowiliśmy oddać w Państwa ręce nowe, wyjątkowe wydawnictwo.

Album Stanisława Celińska „Świątecznie” zawiera wybrane kolędy i pastorałki zaśpiewane niezwykle ciepło przez niepowtarzalną Stanisławę Celińską. Całość w zaskakujący sposób zaaranżował Maciej Muraszko który zadbał o to, by każdy z utworów miał swój jedyny, niepowtarzalny klimat.

Twórcom bardzo zależało na tym, by słuchając tej płyty, każdy – sam lub wspólnie z całą rodziną, w świątecznej atmosferze, mógł zaśpiewać lub zanucić wraz z Panią Stanisławą te niepowtarzalne utwory.

Album zawiera nie tylko tradycyjne kolędy, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Oj maluśki, maluśki” czy „Mości gospodarzu”” czy piękną pastorałkę Ernesta Brylla „Kiedyż to wzejdziesz gwiazdo niebieska”, ale także świąteczne piosenki, specjalnie napisane i skomponowane na tę okazję przez duet Celińska/Muraszko.
Jednocześnie twórcy pozwolili sobie na odrobinę humoru, tak potrzebnego zarówno podczas Świąt, jak i na co dzień…