PIOSENKA TYGODNIA: Paweł Chustak – Usłysz

Piosenka Tygodnia 48/2017 (27 listopada – 3 grudnia):

Wykonawca: Paweł Chustak
Tytuł: Usłysz

Utwór pochodzi z płyty „Moja Fides“, która ukazała się pod patronatem Radia Niepokalanów.

Paweł Chustak o sobie i o nowej płycie sam mówi tak:

W największym skrócie: to niegdyś zespół STRÓŻE PORANKA (Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne). Po tym jak w 2011 roku zespół zawiesił działalność, a po zmianie nazwy, jako ich wieloletni wokalista i lider, autor większości utworów, wraz z muzykami, kontynuuję to ewangelizacyjne/muzyczne dzieło pod własnym imieniem i nazwiskiem, jako: Paweł CHUSTAK [chusti]. Choć zmianie uległa nazwa, zapewniam, pozostały: ten sam duch, charyzmat, te same treści, wartości, ten sam radosny przekaz i energia, które towarzyszyły tamtej, znanej szerokiej publiczności, działalności.

Muzyka, którą się dzielę to “muzyka serca” – wypadkowa różnych stylów i gatunków muzycznych, rodząca się z doświadczeń wiary. Ta muzyka obecna jest w świadomości słuchaczy od roku 2002. To min. słynne “Drogi”, “Wspaniały jest majestat Twój”, “Stróże Poranka”, “Psalm 5” i inne, świtanie znane i grane również w Radiu Niepokalanów utwory.

Nowa Płyta nosi tytuł: “Moja fides”. To jedenaście premierowych utworów zakorzenionych nadal w “muzyce serca”. min,. “Drogi 2”, “Moja fides”, Psalmy 63, 148, i inne autorskie kompozycje. Płyta powstawała w Poznaniu, w studio Grześka Kopali, świetnie rozpoznawalnego w szerokich kręgach muzycznych, również w tych chrześcijańskich. Grzegorz podjął się aranżacji i produkcji utworów.