PIOSENKA TYGODNIA: Gabriela Blacha – Jakubowy dar

Piosenka Tygodnia 47/2017 (20 – 26 listopada):

Wykonawca: Gabriela Blacha
Tytuł: Jakubowy dar

Jedną z moich głównych cech charakteru jest nieustępliwość w wymyślaniu czegoś nowego – muzycznego i wcielanie tego w życie. Od najmłodszych lat mój dom rodzinny dom wypełniała muzyka. Otaczając mnie z każdej strony przerodziła się w pasję, którą kontynuuję do dziś. W swoich utworach łączę soul, jazz, gospel, pop, latin i wiele innych – mówi Gabriela Blacha.

Gabriela, autorka tekstu i muzyki naszej piosenki tygodnia, kontynuuje dzieło swojego ojca, nieżyjącego już Norberta Blachy. Jej ojciec, zmarły w 2012 r. Norbert Blacha, był znanym gliwickim kompozytorem, pianistą, organistą w kościele pw. Wszystkich Świętych. Córka odziedziczyła po nim nie tylko talent muzyczny. Prowadzi założone przez niego w 1984 r. studio nagrań – Studio B1.

Skrzypaczka, wokalistka, kompozytorka. Autorka tekstów i realizatorka dźwięku. Animatorka edukacji muzycznej. Absolwentka gliwickiej Państwowej Szkoły Muzycznej oraz klasy skrzypiec jazzowych na Wydziale Kompozycji, Aranżacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka wielu konkursów i festiwali piosenki religijnej.