Piosenka tygodnia 39/2016 26 września-02 października

gospelrain_box_workWykonawca: Gospel Rain
Tytuł: podejdź bliżej

„PODEJDŹ BLIŻEJ” – to zdecydowanie najmocniejszy i najbardziej energetyczny utwór tej produkcji! Siła dźwięków, niesamowity wokal Kasi Dereń, jednej z najbardziej nietuzinkowych i obiecujących wokalistek polskiej estrady, o niezwykłej skali i emocjonalności muzycznej, potęga głosów chóru Gospel Rain, całość ubogacona brzmieniem orkiestry smyczkowej – efekt zaskoczył wszystkich!

Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów gospel w Polsce, powstałych z chrześcijańskiej inspiracji, który w tym roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Tegoroczna płyta „OGIEŃ” podsumowuje ostatnie lata działalności zespołu, jednocześnie wnosząc świeżość w jego dorobek artystyczny.

Nowa płyta „OGIEŃ” to przemyślana kolekcja piętnastu pieśni, zawierających niezwykłe przesłanie, osobiste świadectwo i wyznanie wiary w Tego, który jest nieustającą Miłością. Dominują wśród nich pieśni, sięgające do biblijnych fraz, głównie strof Księgi Izajasza, ogłaszających nadzieję i chwałę Bożą. Piosenki zaaranżowane w nowoczesnej stylistyce, charakteryzują się bogactwem form wokalnych, instrumentalnych, rozwiązań brzmieniowych i stylistycznych, niekiedy wręcz nietypowych dla stylistyki muzyki gospel. Obok przepięknych pieśni chwały, dynamicznych gospel’owych hymnów, na płycie wyraźnie słychać brzmienie lat osiemdziesiątych, współbrzmienie barw „żywych” instrumentów i partii elektronicznych.