PIOSENKA TYGODNIA: Patrycja Markowska – Czy przyjdzie wiosna

Piosenka Tygodnia 06/2018 (05-11 lutego):

Wykonawca: Patrycja Markowska
Tytuł: Czy przyjdzie wiosna

„Czy przyjdzie wiosna” jest kolejnym singlem z albumu „Krótka płyta o miłości”, która ukazała się w maju 2017 roku. To rockowa ballada z klasycznymi brzmieniami. Do piosenki powstał specjalny klip, o którym artystka mówi:

Szósta rano. Wschód słońca. Wracam z imprezy. Pusta hiszpańską plażą. Operator… i ja. Chcieliśmy złapać moment, kiedy nie ma jeszcze ludzi. Chcieliśmy oddać poczucie samotności, o którym śpiewam.

To mój ulubiony utwór z tej płyty – mówi Patrycja – i jeden z moich najbardziej osobistych tekstów, jakie do tej pory napisałam.

KRÓTKA PŁYTA O MIŁOŚCI

Po 4 latach od ostatniej studyjnej płyty „Alter Ego” oraz dwa lata od koncertowego albumu „Na Żywo”, Patrycja Markowska powraca z nowym przebojowym wydawnictwem zatytułowanym “Krótka płyta o miłości”. To 11 premierowych piosenek, a wśród nich duety z czterema wyjątkowymi artystami: Markiem Dyjakiem, Grzegorzem Skawińskim, Leszkiem Możdżerem oraz Ray’em Wilson’em.

Ta płyta to moje kolejne spełnione marzenie. Pracowało przy niej wielu świetnych muzyków. Był śmiech, krew, pot i łzy, ale po 24 miesiącach pracy już jest i cieszę się z niej tak, jak cieszyłam się z debiutanckiego albumu – tak o płycie mówi Patrycja.

“Krótka płyta o miłości” – 11 wyznań, refleksji i doświadczeń zamkniętych w 11 premierowych utworach. Ponadto 2 dodatkowe utwory, które już znamy, czyli przebojowa „Nawigacja”, tym razem w wersji akustycznej oraz nagrany z zespołem Pectus utwór „Między słowami”.