Piosenka Tygodnia 05/2017 30 stycznia-05 lutego

maciej_balcarWykonawca: Maciej Balcar
Tytuł: Traf

Początek 2017 roku szykuje się wybornie. Dwa lata po premierze ostatniego wydawnictwa „Ruletka”, Maciek Balcar jest gotowy przedstawić nowy album. Swoim najnowszym krążkiem artysta ponownie pokazuje, że ma jeszcze wiele do przekazania publiczności. „Znaki” to swoista rewia dźwięków i brzmień. Mocna warstwa tekstowa, która jest dla Maćka tak ważna, perfekcyjnie scala się w całość z subtelnymi kompozycjami.

Maciek to artysta totalny, w to co tworzy i śpiewa, angażuje się całym sobą, emocjonalnie i osobiście. A efekty tego, będzie można usłyszeć na nadchodzącym krążku. Album „Znaki” można określić takimi słowami jak, delikatność, liryczność i niezwykła jakość. W październiku pojawił się pierwszy singiel „O maku”, w którym muzyk wykorzystał wiersz Czesława Miłosza. Drugim utworem zwiastującym premierą płytę jest singiel „Pokochaj”, do którego muzykę skomponował Maciek, a tekst wyszedł spod pióra Michała Zabłockiego.

Teraz szykuje się gorący czas w solowej sferze artysty, już 11 lutego wyruszy w tradycyjną trasę koncertową, która będzie obejmować kilkanaście wydarzeń, dzień po dniu w całej Polsce.

Aby odpowiednio uczcić premierę płyty oraz start trasy – Maciek przedstawi utwór „Traf”, który został poparty teledyskiem. Tekst, którego autorem jest Wojciech Byrski, a za stroną muzyczną stoi ponownie Maciek, doskonale komponuje się z lekko nostalgicznym i melancholijnym okresem jakim jest w Polsce zima.

Wachlarz własnych inspiracji poszerzył o doświadczenie swoich muzyków, dzięki czemu na płycie usłyszymy pełny skład, który partneruje Maćkowi podczas solowych występów.