Pielgrzymka do Loretto: 14 maja (sobota)

Już 14 maja czeka nas piękne wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski. To coroczna Pielgrzymka Czytelników miesięcznika „Różaniec” i Członków Rodziny Loretańskiej.

Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto to miejsce wyjątkowe. Matka Boża czeka tu na każdego pielgrzyma. Właśnie do słynącej łaskami Czarnej Madonny Loretańskiej każdego roku przybywa Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej, która w 2022 r. odbędzie się w sobotę 14 maja. To już trzynaste spotkanie. Hasłem przewodnim będą słowa: Różaniec modlitwą o pokój. Loretto ponad 90 lat temu założył bł. ks. Ignacy Kłopotowski pośrodku Puszczy Kamienieckiej i oddał je pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. W Sanktuarium też znajdują się jego relikwie.

Miesięcznik „Różaniec”
To jedno z najstarszych pism formacyjnych w Polsce. Założył je bł. ks. Ignacy Kłopotowski w 1909 r. pod tytułem „Kółko Różańcowe”. Przeznaczone było dla wszystkich, którzy u Matki Bożej i w Różańcu szukali ratunku i umocnienia. Pismo to wychodzi nadal pod zmienioną nazwą „Różaniec”. Obecnie wydaje go założone przez bł. ks. Kłopotowskiego Zgromadzenie Sióstr Loretanek. Przesłanie miesięcznika jest takie samo: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję. Mamy doświadczenie, że „Różaniec” to nie tylko gazeta katolicka, ale „miejsce spotkania” tych, którzy chcą dzielić się swoją wiarą, dlatego wspólne pielgrzymowanie pozwala nie tylko lepiej się poznać, ale także umocnić duchowo.

Rodzina Loretańska
Co to jest Rodzina Loretańska? Najprościej można powiedzieć, że to „Boża Armia” wspierająca Maryję w wypraszaniu łask dla innych. Kto może do niej należeć? Każdy, kto chce być pomocnikiem Matki Bożej Loretańskiej. Siostry loretanki wspierają współpracowników Matki Bożej, dając im udział w owocach swoich wspólnych modlitw oraz ofiarę Mszy świętej sprawowanej co miesiąc. Rodzina Loretańska liczy dziś ok. 4 tys. członków.

Co w programie?
Nasze spotkanie rozpoczniemy o 9:30. Przywitamy Maryję Loretańską śpiewem Godzinek. Wysłuchamy konferencji oraz wspólnie modlić się będziemy na różańcu. Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. Paweł Siedlanowski. Oczywiście nie zabraknie czasu, by bliżej się poznać i miło spędzić ze sobą czas przy ciepłym posiłku. Pomoże nam w tym koncert kapeli folkowej „Góralska Hora”. Pielgrzymkę zakończymy wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

Zaproszeni są wszyscy
Choć jest to pielgrzymka czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej, zaproszeni są na nią wszyscy, zwłaszcza ci, którzy kochają Maryję i którym bliski jest Różaniec i chcą modlić się o pokój. Większe grupy zorganizowane prosimy zgłaszać do redakcji miesięcznika „Różaniec”: rozaniec@loretanki.pl, tel. 22 612 93 64. Pomoże to nam w lepszej organizacji wydarzenia, by każdy poczuł się jak w domu.

Fot. 1 – Wojciech Rozenek
Fot. 2 – s. Brygida Olędzka


XIII Pielgrzymka do Loretto
Czytelników miesięcznika „Różaniec” i Rodziny Loretańskiej
14 maja 2022 r.

Hasło: Różaniec modlitwą o pokój

9.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.
10.30 – Konferencja – ks. Łukasz Wiśniewski MIC
11.15 – Różaniec
12.00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. Pawła Siedlanowskiego
14.00 – Koncert kapeli folkowej „Góralska Hora”
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zgłoszenia grup do 29 kwietnia 2022 r.
Tel. 22 612 93 64
e-mail: rozaniec@loretanki.pl