OTO MATKA TWOJA: Pierwsze w historii objawienie Maryi

W trakcie następnych kilkunastu audycji „Oto Matka Twoja” zapraszamy Państwa do bliższego zapoznania się z tematem objawień Maryjnych. Prześledzimy więc najważniejsze dla Kościoła i uznane przez Niego zjawienia Matki Bożej.

W piątki 06 i 13 kwietnia wysłuchamy wykładu ks. prof. Janusza Królikowskiego na temat „Pierwszego objawienia Maryi św. Grzegorzowi Cudotwórcy”, które miało miejsce w III wieku. Grzegorz, wbrew swojej woli, został wyświęcony na biskupa. Świadomy swojej słabości, poprosił Boga o dar mądrości i napełnienie potrzebną wiedzą. Na odpowiedź z nieba nie musiał długo czekać. Ukazała mu się Maryja w towarzystwie św. Jana Apostoła i pouczyli go o prawdach wiary. W efekcie tego spotkania biskup Grzegorz ułożył wyznanie wiary, które stało się podstawą nauczania wiernych.

Słuchaj: piątek godz. 20.25 (premiera), niedziela po godz. 11.00 i poniedziałek po godz. 10.00.

W audycji „OTO MATKA TWOJA” poznajemy Maryję, którą Pan Jezus umierając na krzyżu powierzył nam za Matkę. W tym celu zapraszamy do słuchania wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewiu. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju.