OTO MATKA TWOJA: Maryja w życiu ks. Dolindo Ruotolo

„Dlaczego przyjeżdżacie do mnie, skoro macie tak wielkiego świętego w Neapolu” – tak do penitentów z Neapolu mówił św. Ojciec Pio. Miał na myśli pokornego kapłana, tercjarza franciszkańskiego – ks. Dolindo Ruotolo.

W trakcie pięciu najbliższych audycji w piątki: 19 i 26 lipca oraz 2, 9 i 26 sierpnia, wysłuchamy kolejnych części wykładu ks. prof. Roberta Skrzypczaka pt. „Maryja w duchowości ks. Dolindo Ruotolo”.

„Pan Bóg zostawił na nasze czasy dwa potężne reflektory: przesłanie o Bożym Miłosierdziu, które dał św. Faustynie Kowalskiej i przesłanie o absolutnym zaufaniu do Boga, które ukazuje nam ks. Dolindo Ruotolo” – mówi ks. Robert Skrzpczak. „Ksiądz Dolindo jest jak maska tlenowa, zaproponowana człowiekowi zmęczonemu, napiętemu, zestresowanemu…” – dodaje. Kim był ten ubogi ksiądz z Neapolu? Posłuchajmy.

Słuchaj: piątek godz. 20.25 (premiera) i poniedziałek po godz. 10.00.


W audycji „OTO MATKA TWOJA” poznajemy Maryję, którą Pan Jezus umierając na krzyżu powierzył nam za Matkę. W tym celu zapraszamy do słuchania wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewie. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju. Nagrania wykładów można znaleźć na stronie: sluzew.dominikanie.pl

Audycja „Oto Matka Twoja” powstaje dzięki uprzejmości ojców dominikanów z klasztoru na warszawskim Służewie.