OTO MATKA TWOJA: Duchowość maryjna bł. Edmunda Bojanowskiego

W najnowszym odcinku audycji „Oto Matka Twoja” zapraszamy do wysłuchania wykładu dr Moniki Waluś na temat duchowości maryjnej bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny.

Bł. Edmund Bojanowski był wielkim miłośnikiem Maryi i Różańca. Programem życia dla siebie i swoich „ochroniarek” uczynił naśladowanie Najświętszej Maryi Panny. Dbał o biedne, porzucone dzieci, tworząc dla nich ochronki. Troszczył się o moralność samotnych wiejskich kobiet. Mimo iż sam był człowiekiem świeckim, powołał do życia jedno z najprężniejszych zgromadzeń zakonnych.

Dr Monika Waluś jest wykładowcą teologii duchowości i teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia w Instytucie Maryjno-Kolbiańskim „Kolbianum” w Niepokalanowie. Jest także żoną i matką. Współautorka książek „Dzieci Soboru zadają pytania” i „Puzzle małżeńskie”.

Słuchaj: piątki – godz. 20.25 i niedziela – po godz. 11.00.


Audycja „Oto Matka Twoja” to fragmenty wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewiu. Cechą charakterystyczną wykładów jest to, że mają one charakter otwarty oraz że przechodzą w swoisty dialog z wykładowcą. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju. Wykłady w ramach cyklu „Oto Matka twoja” odbywają się raz w miesiącu (zawsze w czwartki), w auli o. Jacka Woronieckiego w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewiu o godz. 19.00. Archiwalne nagrania znaleźć można na stronie www.sluzew.dominikanie.pl

Najbliższy wykład odbędzie się w czwartek 22 lutego o godz. 19.00. Dr Iwona Zielonka wygłosi konferecję pt. Matriarchinie Starego Testamentu jako zapowiedź Maryi, Matki Kościoła.

Audycja „Oto Matka Twoja” powstaje dzięki uprzejmości o. dominikanów z klasztoru na Służewiu.