OTO MATKA TWOJA: Boże Narodzenie

W ramach audycji „Oto Matka Twoja” rozpoczęliśmy nowy cykl audycji, poświęcony biblijnym źródłom modlitwy różańcowej. Wysłuchamy wykładów, które zostały wygłoszone w kościele ojców Dominikanów na warszawskim Służewie w 2012 r. z okazji 10. rocznicy wydania przez Jana Pawła II listu apostolskiego „Rosarium Virginis Mariae”. Święty Papież zachęca w nim do kontemplacji tajemnicy Chrystusa w zjednoczeniu z Maryją. Będziemy więc w naszych audycjach przyglądać się kolejnym tajemnicom różańca, po to, by nasza modlitwa różańcowa mogła stać się jeszcze lepsza.

W najbliższy piątek 4 stycznia wysłuchamy pierwszej części wykładu o. prof. Jacka Salija, dominikanina w której przybliży nam biblijne podstawy trzeciej tajemnicy Różańca świętego: Bożego Narodzenia.

Słuchaj: piątek godz. 20.25 (premiera), niedziela po godz. 11.00 i poniedziałek po godz. 10.00.


W audycji „OTO MATKA TWOJA” poznajemy Maryję, którą Pan Jezus umierając na krzyżu powierzył nam za Matkę. W tym celu zapraszamy do słuchania wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewie. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju. Nagrania wykładów można znaleźć na stronie: sluzew.dominikanie.pl

Audycja „Oto Matka Twoja” powstaje dzięki uprzejmości ojców dominikanów z klasztoru na warszawskim Służewie.