Ogólnopolska nowenna za kapłanów i o powołania kapłańskie – START 3 marca

OGÓLNOPOLSKA NOWENNA ZA KAPŁANÓW I O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE, ZAKONNE, MISYJNE ZA PRZYCZYNĄ ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BOBOLI, PATRONA POLSKI rozpocznie się 3 marca, a zakończy 11 marca – w przededniu 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

Materiały duszpasterskie (dostępne TUTAJ), przygotowane na czas Nowenny zawierają teksty modlitw codziennych i rozważań na każdy dzień nowenny, Litanię do św. Andrzeja Boboli a dodatkowo także rozważania Drogi Krzyżowej ze św. Andrzejem Bobolą.

Autorem materiałów jest ks. prałat Józef Niżnik, kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Pisze on m.in.:

W tej nowennie zwracamy się w sposób szczególny do św. Andrzeja Boboli, gorliwego zakonnika, kapłana, pasterza, współpatrona Polski. 12 marca 2022 roku minie 400 lat od przyjęcia przez Niego święceń kapłańskich.

Wiele razy doświadczaliśmy Jego orędownictwa, wierząc w jego przemożne wstawiennictwo przed Bogiem, pomni na wspomnienie przyjętych przez niego święceń kapłańskich, odwołując się do obecnych, trudnych czasów, potrzebujących zgody i jedności, biorąc wreszcie pod uwagę radykalizm życia św. Andrzeja, tak bardzo potrzebny jako przykład współczesnym powołanym, w czwartek 3 marca 2022 r. rozpoczniemy Nowennę za kapłanów, o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Będziemy trwać we wspólnej modlitwie przez dziewięć dni, czyli do 11 marca.

Za: https://archwwa.pl/