Oficjalna strona internetowa poświęcona jubileuszowi franciszkańskiemu

Uroczystości jubileuszu franciszkańskiego, to droga, którą postanowiliśmy zainicjować, aby Rodzina Franciszkańska rozproszona po całym świecie mogła wspólnie świętować osiemsetlecie Paschy świętego Franciszka i kulminacyjne wydarzenia z ostatnich lat życia Patriarchy. Obchody te zostały podzielone na cztery etapy, rozłożone odpowiednio na cztery lata, w których będzie można rozważać i kontemplować Regułę i Żłóbek bożonarodzeniowy w Greccio (1223-2023), misterium Stygmatów (1224-2024), Pieśń Stworzeń (1225-2025) i Paschę świętego Franciszka z Asyżu (1226-2026).

Z tej okazji Rodzina Franciszkańska, poprzez Komisję Biur Komunikacji, utworzyła oficjalną stronę internetową www.centenarifrancescani.org. Ta strona web jest oficjalnym miejscem rozpowszechniania refleksji, tematów, dokumentów i wiadomości, które pomogą we wspólnym przeżywaniu wielkiego franciszkańskiego wydarzenia.

Obchody jubileuszowe są częścią jednego projektu tematycznego, który będzie się stopniowo i harmonijnie rozwijał, zgodnie z chronologią obchodzonych wydarzeń.

Kluczowe tematy zaproponowane dla obchodów stulecia będą rozważane z wielu perspektyw, obecnych w każdej celebracji, które odnoszą się do wymiaru teologicznego (nasze życie w Chrystusie), antropologicznego (nasza wspólnota z braćmi i siostrami), eklezjologicznego (trwanie w komunii Kościoła) i socjologicznego (nasza obecność w świecie).

Fot./tekst za: https://www.ofmcap.org/pl/