Oddaj się Maryi!

Już w sierpniu w Niepokalanowie odbędzie się kolejna edycja Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi (PROGRAM: https://niepokalanow.pl/sanktuarium/wielkie-zawierzenie).

Jeżeli nie jesteście pewni, czy warto przybyć do Niepokalanowa, choćby na jeden dzień, zachęcamy do lektury książki o. Mirosława Kopczewskiego „Oddaj się Maryi”. W książce znajdziecie m.in. świadectwa tych, którzy swoje sprawy powierzyli Niepokalanej.

Książka dostępna jest na stronie Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie: https://wydawnictwo.niepokalanow.pl/pl/p/Oddaj-sie-Maryi-o.-Miroslaw-Kopczewski-OFMConv/1335


Książka, którą mam zaszczyt Państwu zaprezentować, powstawała wiele lat. Treści w niej zawarte dojrzewały we mnie od czasu studiów w Instytucie Maryjno-Kolbiańskim „Kolbianum” w latach 2010-2014. Wielokrotnie mówiłem to publicznie i teraz pragnę powtórzyć, że studia z mariologii były czymś najlepszym, co mnie spotkało w całym życiu. Dziękuję Bogu, Niepokalanej i Przełożonym, że dali mi taką możliwość.

Książka jest owocem poszukiwań, czym jest oddanie się Maryi. Zafascynowałem się całkowitym, bezwarunkowym oddaniem się Niepokalanej jako rzecz i własność według św. Ojca Maksymiliana M. Kolbego. Z tej fascynacji zrodziły się comiesięczne Spotkania „Oddaj się Maryi” w Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Spotkania te trwają bez przerwy od 5 listopada 2016 r. Nawet epidemia ich nie przerwała – chociaż w wyznaczonym reżimie, ale się odbywały. W książce zawarłem duchowe podstawy zawierzenia się Maryi oraz świadectwa uczestników z 40 Spotkań. Pomiędzy świadectwami zamieściłem cytaty św. Ojca Maksymiliana o oddaniu się Niepokalanej. Łącznie zostało zamieszczonych 80 świadectw ze Spotkań „Oddaj się Maryi”, jedno świadectwo osoby spisującej je oraz dwa świadectwa z Niepokalanowa z czasu epidemii.

Autor, o. Mirosław Kopczewski OFMConv