Oddaj Panu jedną godzinę w tygodniu…

„Wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Przenajświętszego Sakramentu. Bracia na zmianę adorują. Kto zagląda do kościoła pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia.” (Fragment listu św. Maksymiliana z Nagasaki, 17.05.1934)

1 września 2018 r. w ramach Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie została otwarta Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu pw. Gwiazda Niepokalanej.

W ten sposób spełniło się jedno z marzeń św. Maksymiliana. Co ciekawe to marzenie świętego zostało odkryte przez pomysłodawców Kaplicy już po jej powstaniu…

Modlitwa w Kaplicy Adoracji stała się stałym punktem wielu parafian i pielgrzymów odwiedzających Niepokalanów. Wielu z nich doświadczyło zbawiennego przebywania przed obliczem Pana.

Obecnie ojcowie franciszkanie pragną stworzyć grupę osób odpowiedzialnych za nieustanną (wieczystą) adorację. Pomaga im w tym fundacja „Adoremus Te Christe”, która zajmuje się tworzeniem kaplic wieczystej adoracji – 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Inspiracją dzieła jest doświadczenie Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszej Eucharystii, którego charyzmatem jest apostolat adoracji Najświętszego Sakramentu.

Istotą wieczystej adoracji jest, aby Najświętszy Sakrament ani przez chwilę nie pozostawał sam.

Każdy uczestnik podejmuje jedną stałą godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji w Niepokalanowie (nie on-line).

Więcej na ten temat, a także zapisy: TUTAJ