O płycie „Pokój” zespołu „Miriam i Przyjaciele” opowie o. Andrzej Sąsiadek – czwartek, 2 września, 10.15

W czwartek, 2 września o 10.15 zapraszamy do wysłuchania rozmowy Marioli Kuźnik z o. Andrzejem Sąsiadkiem. Przedmiotem rozmowy będzie płyta „Pokój” zespołu „Miriam i Przyjaciele”.

Kolejny raz, po płycie „Ocalenie”, otrzymujemy materiał kompletny, lekki a jednocześnie porywający i pełen pasji. Do tego dołożono świetnie zrealizowane i wyprodukowane nagrania i otrzymaliśmy jedną z ciekawszych płyt muzyki chrześcijańskiej 2021 roku.

Zespołowi Miriam towarzyszą przyjaciele i orkiestra symfoniczna. Kompozycje i teksty podobnie jak poprzednio są autorstwa o. Grzegorza Kwietnia OFMConv (poza „Życie za życie”, której autorem jest o. Piotr Szczepański OFMConv, jak również „Chcę wierzyć” autorstwa Matthew Evancho), a zespół prowadzi o. Andrzej Sąsiadek OFMConv. Niezwykłe aranżacje na potrzeby płyty przygotowała zaś Maria Pękała. Nagrań dokonano w studiach S2 Polskiego Radia oraz Sound&Wave w Warszawie.

Oratorium będzie można posłuchać na żywo podczas najbliższego koncertu w Niepokalanowie – 5 września 2021 roku o 20.00 na scenie plenerowej za Bazyliką. Ten koncert będzie również podziękowaniem dobremu Bogu i Niepokalanej za osobę św. Maksymiliana z racji przypadającej w tym roku 80. rocznicy jego męczeńskiej śmierci w obozie Auschwitz.

Płytę można kupić kontaktując się z zespołem na Facebook’u: (https://www.facebook.com/ZespolMiriamNiepokalanow), albo od września w księgarni Franciszkanów w Niepokalanowie oraz na stronie Wydawnictwa Ojców Franciszkanów.