NOWOŚĆ! Biblia dla kobiet

Za każdym razem, kiedy otwierasz Biblię, to jakbyś podchodziła do lustra. Tu zobaczysz siebie w prawdzie, zobaczysz, jak Bóg cię wymarzył. Za każdym razem, kiedy zasłuchujesz się w słowo Boże, pozwalasz, aby Jezus patrzył na ciebie z miłością.

ze wstępu Kobieta – apostołką Piękna, s. Anna Maria Pudełko AP

Nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła ukazała się pierwsza w Polsce Biblia dla kobiet. Tytuł zawiera pełen tekst Pisma Świętego w najnowszym tłumaczeniu z języków oryginalnych, podjętym z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła przez Zespół Biblistów Polskich. Szczególną cechą Biblii dla kobiet są teksty wprowadzeń i rozważań napisane przez kobiety wybitne teolożki, biblistki; specjalistki zajmujące się psychologią i pedagogią. Wyjątkowym walorem publikacji jest jakość i styl wydania – satynowa okładka w malinowym kolorze z kwiatowymi tłoczeniami oraz wysmakowana szata graficzna – kolorowe, pełne dynamizmu ilustracje ukazujące różnorodność powołań kobiet i ich dróg do Boga.

Wydanie Biblii dla kobiet wymyśliły kobiety z potrzeby serca. W tym wydaniu to kobiety towarzyszą innym kobietom w odkrywaniu słowa Bożego. Istotne było to, aby punktem wyjścia w spotkaniu ze świętym tekstem było bogactwo percepcji, wrażliwości i emocjonalności kobiety.

Autorkami wprowadzeń i rozważań są:

 

s. Anna Maria Pudełko AP, psychopedagog powołań (Kobieta – apostołką Piękna)

s. dr Judyta Pudełko PDDM – teolog i biblistka (Obecność Maryi w Starym i Nowym Testamencie)

dr Maria Miduch, judaistka, specjalista hermeneutyki biblijnej (Kobieta – Boża partnerka do zadań specjalnych)

s. dr M. Iwona Kopacz, liturgistka (Metoda modlitwy słowem Bożym „Droga, Prawda i Życie”).

W Biblii dla kobiet nie brakuje nazwisk znanych duchownych: ks. Marca d’Agostino, o. dr. Andrzeja Kiejzy OFMcap a także dwóch najwyższych autorytetów, papieży, Jana Pawła II (Godność kobiety w świetle słowa Bożego – list Jana Pawła II do kobiet) i Franciszka (Bóg nie obył się bez Matki – fragmenty homilii papieskiej wygłoszonej w Watykanie 1 stycznia 2019 r.).

„Misją Edycji Świętego Pawła jest umożliwienie współczesnemu człowiekowi jak najgłębszego, jak najlepszego kontaktu ze słowem Bożym. Stąd narodził się zakończony wielkim sukcesem podjęty przez nas w 1996 r. projekt uwspółcześniania przekładu Pisma Świętego i stąd także całym sercem wsparliśmy inicjatywę wydania Biblii dla kobiet, tak bardzo potrzebnej i tak bardzo oczekiwanej” – komentuje ks. Daniel Łuka SSP, dyrektor Edycji Świętego Pawła.

Biblię dla kobiet można nabyć w księgarni internetowej wydawnictwa – www.edycja.pl, w księgarniach własnych Edycji (adresy – kliknij) oraz dobrych księgarniach stacjonarnych.

Pozycję swym patronatem objęły następujące media:

portal Boska Strefa Kobiet, Radio Fiat, Radio Jasna Góra, tygodnik Niedziela, Radio Niepokalanów, portal Oblicza Kobiety, portal urzekajaca.pl oraz Radio Warszawa

 

***

Zgodnie z wolą bł. Jakuba Alberionego (1884-1971), założyciela Rodziny Świętego Pawła, fundamentem apostolstwa zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Świętego Pawła jest Pismo Święte. Szczególnym wyrazem służby słowu Bożemu w zgromadzeniu jest podejmowanie inicjatyw o charakterze ściśle biblijnym, do których należy dokonywanie tłumaczeń Pisma Świętego na języki nowożytne i dołączanie do nich komentarzy, dostosowanych do różnych kategorii odbiorców oraz propagowanie treści świętego tekstu.

Biblia dla kobiet – zajrzyj do środka; kliknij tu