Nowa książka Joanny Bątkiewicz – Brożek „Jezu, ratuj!” już w sprzedaży!

Życie i cuda Sługi Bożego Dolindo Ruotolo cieszą się coraz większą popularnością. Jego przykład pokory i ufnej modlitwy, której najpiękniejszym wyrazem stało się wezwanie Jezu, Ty się tym zajmij!, wciąż inspiruje wielu badaczy duchowości. Kolejną pozycją dotykającą tego fenomenu jest najnowsza książka “Jezu, ratuj!” autorstwa Joanny Bątkiewicz-Brożek.

Odkąd lepiej poznaliśmy trudną historię ojca Dolindo Ruotolo, zastanawiamy się, jak ten skromny i kruchy fizycznie kapłan znosił codzienne krzyże, ból, zniewagi i niesprawiedliwe oskarżenia, a także czego możemy się dziś od niego nauczyć. W jaki sposób prosty akt zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij! pozwolił mu przejść przez ogrom cierpienia, którym było wypełnione całe jego życie? Czy naśladowanie o. Dolindo może pomóc nam w zwyczajnych życiowych zmaganiach? Gdzie szukać ratunku pośród burz szalejących wokół wiary i Kościoła w tych czasach pełnych zamętu?

Głębokich odpowiedzi na te ważne pytania szuka Joanna Bątkiewicz‑Brożek, autorka pierwszej, bestsellerowej biografii ojca Dolindo. Dziennikarka, która od kilku lat bada postać świętego kapłana z Neapolu, tym razem przygląda się mu przede wszystkim z perspektywy jego słynnej modlitwy Jezu, Ty się tym zajmij. Przywoływane przez nią liczne świadectwa przypominają, że tak naprawdę jedyną drogą jest dla nas przylgnięcie do Jezusa. Autorka zachęca do wejścia na tę ścieżkę, zamieszczając w swojej książce także modlitwy, którymi modlił się sam o. Dolindo.

Książka „Jezu, ratuj” ukazała się w sprzedaży 9 listopada 2020 nakładem Wydawnictwa Esprit.