Nocna Pielgrzymka Pokutna

Pielgrzymka zaplanowana na 14/15.11.2020, będzie miała formę czuwania modlitewnego w Bazylice Niepokalanów w godzinach 21.00 do 7.00. Całość będzie również transmitowana przez kanał telewizji Niepokalanów w serwisie YOUTUBE. Intencja główna :

O DAR BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA DLA NASZEJ OJCZYZNY W TYM TRUDNYM CZASIE PANDEMII. Wybór formy uczestnictwa do wyboru, prosimy o jak najliczniejszy udział .

Pierwsza Nocna Pielgrzymka Piesza z Miedniewic do Niepokalanowa wyruszyła 13 grudnia 2014 r.

Nawiązuje do dzieła Jana Topolskiego, który przez 20 lat prowadził w każdą drugą sobotę miesiąca pielgrzymki na trasie z Błonia do Niepokalanowa. Obecnie pielgrzymki przekształciły się w całonocne czuwanie modlitewne w Niepokalanowskim Sanktuarium.

Nocny marsz w opinii wielu uczestników tych pielgrzymek ma swój sens i sprzyja pogłębieniu duchowej relacji z Panem Bogiem. Powstała więc myśl zorganizowania nowej pielgrzymki. Wybór trasy z Miedniewic do Niepokalanowa nie jest przypadkowy. Miedniewicki klasztor to miejsce naznaczonym kultem Matki Bożej Świętorodzinnej , po drodze w Szymanowie jest Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej, a Niepokalanów nieodłącznie związany jest ze św. o. Maksymilianem Marią Kolbem i Matką Bożą Wszechpośredniczką Wszelkich Łask. Trasa pielgrzymki to także część Szlaku Świętego Jakuba zaczynającego się w Warszawie i prowadzącego do Santiago de Compostella .

Szczęśliwie się składa, że Miedniewickie Sanktuarium przetrwało w nienaruszonym stanie wszelkie dziejowe burze, których na tych terenach było niemało, stąd myśl by w czasach, gdy rodzina staje się tak agresywnie atakowaną przez „nowoczesność” prosić MAZOWIECKĄ PANIĄ z Miedniewic o pomoc w obronie chrześcijańskich wartości naszych Rodzin. Niech w czasie zamętu duchowego to miejsce będzie początkiem i swego rodzaju Opoką i Latarnią wskazującą, co jest najważniejsze w naszym życiu.

Zapraszamy na stronę pielgrzymki: miedniewicenoc.com

Patronem medialnym pielgrzymki jest Radio Niepokalanów.