Niepokalanów: Zapraszamy na stronę poświęconą projektowi utworzenia w Niepokalanowie Kaplicy Pokoju

Uruchomiona została nowa strona internetowa, dedykowana projektowi utworzenia w Niepokalanowie Kaplicy Pokoju, na której znajdują się szczegółowe informacje o tym wyjątkowym dziele, o idei 12 Gwiazd, postępie prac przy budowie kaplicy, a także informacje w jaki sposób można wesprzeć tworzenie kaplicy.

Zapraszamy zatem na stronę: kaplica.niepokalanow.pl

O budowie kaplicy można przeczytać także m.in. w lutowym numerze Rycerza Niepokalanej. Fragment artykułu TUTAJ

KAPLICA W NIEPOKALANOWIE BĘDZIE JEDNĄ Z 12 GWIAZD W KORONIE MARYI KRÓLOWEJ POKOJU!

Znakiem materialnym duchowego dzieła 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju są Kaplice Pokoju z Ołtarzami Adoracji, które umożliwiają aktywne włączenie się wiernych w nurt apostolskiej modlitwy o pokój.

Ołtarze Adoracji powstają w Polsce, w Pracowni Drapikowski Studio, gdańskich artystów Mariusza i Kamila Drapikowskich. Nie są wykonywane, lecz pisane jak ikona, są owocem pracy i modlitwy zespołu projektowego. Swoim niezwykłym pięknem służą pogłębianiu relacji z żywym Bogiem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, a poziomem artystycznym dorównują najpiękniejszym dziełom współczesnej sztuki sakralnej.

Centralnym punktem Ołtarzy Adoracji jest postać Maryi, nazwanej przez Św. Jana Pawła II „Niewiastą Eucharystii”, „Pierwszą Monstrancją” czy „Gwiazdą prowadzącą Kościół do Jej Syna”. Pod sercem Maryi umieszczone są monstrancje.

Każdy Ołtarz Adoracji błogosławiony jest na Watykanie przez Ojca Świętego (wcześniej przez papieża Benedykta XVI, a obecnie papieża Franciszka). Istotnym elementem tego duchowego przedsięwzięcia są peregrynacje poszczególnych ołtarzy po Polsce i Europie, aby do miejsc przeznaczenia dotarł nie przedmiot, lecz symboliczne naczynie wypełnione modlitwą. Otwarcie każdego centrum modlitwy jest zawsze wydarzeniem narodowym i odbywa się przy udziale Episkopatu i władz państwowych danego kraju.

Dotychczas powstało 6 Gwiazd – Ołtarzy Adoracji: Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Południowej i Kibeho w Rwandzie.

Siódma Kaplica Pokoju ma powstać w Dagupan na Filipinach. Ósma Gwiazda w Koronie Maryi Królowej Pokoju powstaje w Bazylice Mniejszej w Niepokalanowie w Polsce. Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask.

za:  kaplica.niepokalanow.pl