Niepokalanów: Zapraszamy na spotkanie „Oddaj się Maryi” – sobota, 3 listopada

Franciszkanie z Niepokalanowa, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, zapraszają do Niepokalanowa na spotkanie z cyklu „Oddaj się Maryi”, które w praktyce jest Zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi i zachętą do praktykowania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża w FatmieWstęp wolny. 

Transmisja w Radiu Niepokalanów:  Sobota, 03 listopada 2018: od 11.00 do 13.00

PROGRAM:

  • Piątek, 2 listopada

Całonocne czuwanie przed zawierzeniem

18.00 Rozpoczęcie w kaplicy św. Maksymiliana konferencją Wiesławy Kowalskiej pt. „Jak pomóc duszom czyśćcowym.”

19.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu, krótka katecheza wprowadzająca, dwie części Różańca zakończone Apelem Maryjnym i błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. 21.00 Msza św. z kazaniem. Następnie uczestnicy czuwania przechodzą do bazyliki, aby w ciszy dalej adorować Pana Jezusa w kaplicy Wieczystej Adoracji. Rano o 6.00 spotykają się ponownie w kaplicy św. Maksymiliana na śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i trzeciej części Różańca.

Istnieje możliwość zamówienia noclegu i posiłków w domu rekolekcyjnym pod tel. 46 864 21 61 lub mailowo niepokalanow5@gmail.com.
Ze względu na liczne zgłoszenia prosimy o wcześniejsze dokonywanie rezerwacji.

  • Sobota, 3 listopada

Spotkanie Oddaj się Maryi

9.30 Rozpoczęcie w sali św. Bonawentury: konferencja i świadectwa. Świadectwo działania Niepokalanej może złożyć każdy – albo przez mikrofon w sali św. Bonawentury, albo na piśmie lub przesyłając drogą internetową na adres: poczta@niepokalanow.pl.

11.00 Eucharystia w bazylice z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej i przyjęciem chętnych do Rycerstwa Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi (TRANSMISJA W RADIU NIEPOKALANÓW)

13.00 Ciepły posiłek (dla chętnych)

Około 13.40 Wincenty Łaszewski – konferencja „Modlitwa za cierpiących w czyśćcu w tradycji Kościoła Katolickiego.”

Na spotkaniu będzie można zaopatrzyć się w akty zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi siebie, rodziny, firmy, parafii i władz samorządowych, cudowne medaliki, Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP, płyty MP3 z Wielkiego Zawierzenia 2017, książkę „Cuda św. Maksymiliana” oraz publikacje Wincentego Łaszewskiego.

Ci, którzy nie mogą wziąć udziału osobiście, mogą nadesłać swoje intencje do zawierzenia Maryi mailowo: zawierzenieintencje@gmail.com. Te intencje zostaną wydrukowane i złożone w koszyku przed ołtarzem. Wszystkie sprawy oddane Maryi są dołączone do intencji mszalnej odprawianej w czasie zawierzenia oraz do codziennej Mszy św. zbiorowej odprawianej w kaplicy klasztornej o 6.40.