Niepokalanów: Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, 6-22 sierpnia

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi – to 17 dni rekolekcji zawierzenia Niepokalanej swoich osobistych oraz społecznych spraw, osób i instytucji. W pierwszych 9-ciu dniach będziemy zawierzać Maryi różne dziedziny naszego życia: dziedzictwo Kolbińskie, gospodarkę i przemysł, Kościół i dzieła ewangelizacyjne, sprawujących władzę, bezpieczeństwo narodowe, sportowców, media, służbę zdrowia, instytucje edukacji i kultury oraz Rodziny. Centralnym punktem Wielkiego Zawierzenia będzie odpust św. Maksymiliana 14 sierpnia. W tym dniu będziemy gościć bp. Edwardę Kawę ze Lwowa oraz odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Transitus św. Maksymiliana, upamiętniające jego śmierć. Drugi dniem odpustowym będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia. Na wszystkich msza św. będzie można zawierzyć Niepokalanej wszelkie swoje osobiste sprawy. Główna Msza św. o 11.30 na ołtarzu polowym.

W drugiej części Wielkiego Zawierzenia NSM będziemy dziękować Bogu za: Jego miłość, stworzenie, dar życia, rodzinę, przyjaciół i bliskich, zbawienie w Kościele, własne powołanie oraz za Maryję naszą Matkę.

Codziennie będziemy adorować Najświętszy Sakrament, odmawiając Różaniec, uczestniczyć w Eucharystii i konferencjach tudzież świadectwach zaproszonych gości. W tym roku odwiedzą nas: ks. Waldemar Linke PS, biblista z UKSW, ks. Rafał Sebastian Pujsza PS z Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej, ks. Sławomir Kostrzewa z diecezji poznańskiej, Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich, Wincenty Łaszewski, pisarz i publicysta, znawca Fatimy, Grzegorz Kasjaniuk dziennikarz radiowy, znawca objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, Patrycja Hurlak, aktorka i autorka książek religijnych oraz wysłuchamy świadectw Małgorzaty i Pascala, członków Różańca Rodzin i uczestników koła ratunkowego Sztafeta33.

W czasie Wielkiego Zawierzenia odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa w intencji odnowy rodzin w duchu Dekalogu oraz czuwanie modlitewne w Bazylice w Niepokalanowie z soboty 13 sierpnia na niedzielę 14 sierpnia oraz w sobotę 6 sierpnia będziemy gościć Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary i relacji z Maryją. Można przyjechać na kilka dni, do dyspozycji pielgrzymów jest dom rekolekcyjny św. Teresy i św. Maksymiliana oraz nowa stołówka. Kontakt: tel. +48 572 308 967 | e-mail: dom.pielgrzyma@niepokalanow.pl

Ponadto do dyspozycji pielgrzymów jest Kaplica Pokoju z całodobową adoracją Najświętszego Sakramentu, Kaplica św. Maksymiliana z celą, w której mieszkał, Panorama Tysiąclecia i Misterium Męki Pańskiej, Muzeum Św. Maksymiliana, ekspozycja Niepokalanowskiej Straży Pożarnej i samochodów papieskich oraz ekspozycja misyjna. Jest możliwość grupowego zwiedzania z przewodnikiem.

Zapraszamy!
Franciszkanie z Niepokalanowa

DOKŁADNY PROGRAM WYDRZEŃ, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE OD 6 DO 22 SIEPRNIA W NIEPOKALANOWIE: TUTAJ

Za: www.niepokalanow.pl
Fot. Paulina Wysocka