Niepokalanów: Triduum Paschalne

W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary. Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć te dni w Niepokalanowie informujemy o godzinach Mszy świętych i Liturgii, sprawowanych w Niepokalanowie. Będą one transmitowane także przez Radio Niepokalanów.

WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 (TRANSMISJA W RADIU NIEPOKALANÓW), a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju.

WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00 (TRANSMISJA W RADIU NIEPOKALANÓW), a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:
11.00 – 12.00 Schola dziecięca, Mali Rycerze Niepokalanej i dzieci

12.00 – 13.00 Wspólnota Małżeństw, Rycerstwo Niepokalanej

13.00 – 14.00 Starsza grupa kandydatów do bierzmowania

14.00 – 15.00 Młodsza grupa kandydatów do bierzmowania

15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00 Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00 Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 (TRANSMISJA W RADIU NIEPOKALANÓW). Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii przez całą noc będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie.

***

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00 (TRANSMISJA W RADIU NIEPOKALANÓW). Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.


Przeczytaj także: WIELKI TYDZIEŃ w Radiu Niepokalanów