Niepokalanów: Spotkanie „Oddaj się Maryi” – sobota, 1 stycznia. Gość – Marta Przybyła

W Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się spotkanie Oddaj się Maryi z zawierzeniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Najbliższe spotkanie odbędzie się w Nowy Rok.

Spotkanie jest poprzedzone całonocnym czuwaniem modlitewnym od godz. 19:00 w piątek do 7:00 w sobotę. W programie: w kaplicy św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec z rozważaniami (tajemnice radosne i światła), Litania do Serca Pana Jezusa, o 20:30 Różaniec o zakończenie epidemii (część bolesna), błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Apel Maryjny.

Od 22:00 w Bazylice medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem, Msza św. na przełomie Starego i Nowego Roku o 23:15. Po Eucharystii modlitwa indywidualna w ciszy w Kaplicy Wieczystej Adoracji.

W sobotę, 1 stycznia o 8:00 w kaplicy św. Maksymiliana Różaniec i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 8:50 konferencja w ramach rekolekcji „Sylwester z Maryją”. Możliwość zwiedzania Muzeum św. Maksymiliana, Misterium Męki Pańskiej.

W sobotę o 11:00 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu, wystąpienie Marty Przybyły pt. I dam wam nowe serce oraz świadectwa uczestników.

O 13:00 w bazylice Msza św. z zawierzeniem pod przewodnictwem prowincjała o. Grzegorza Bartosika. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, Różaniec i 15-minutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi, na zakończenie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie będzie możliwość przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej.

Z racji świąt nie będzie wydawana zupa. Zapewniamy gorącą herbatę i kawę. Prosimy zabrać ze sobą prowiant. Noclegi i posiłki można zamawiać w Domu Rekolekcyjnym św. Teresy w Niepokalanowie (tel. 46 86 42 161 lub e-mail: niepokalanow5@gmail.com).

Przed bazyliką i przy wejściu do kaplicy adoracji będzie możliwość nabycia aktów zawierzenia, Cudownych Medalików, innych dewocjonaliów oraz sakramentaliów w postaci egzorcyzmowanej soli, wody i oleju.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube NIEPOKALANÓW-TV 

Ponadto główna Msza św. o 13:00 i nabożeństwo wynagradzające wyemituje Radio Niepokalanów. Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału osobiście, zachęcamy do skorzystania z transmisji.

Zachęcamy do przysyłania swoich intencji zawierzenia Niepokalanej na e-mail: zawierzenieintencje@gmail.com 

Wszystkie intencje są drukowane i zawierzone Niepokalanej na Mszy św. o godz. 11:00.

Więcej informacji TUTAJ