Niepokalanów: Spotkanie „Oddaj się Maryi” – sobota, 1 lutego

W Niepokalanowie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, odbywa się spotkanie z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: Oddaj się Maryi.

W sobotę, 1 lutego 2020 roku, podczas 40. spotkania z cyklu Oddaj się Maryi, w szczególny sposób oddamy Niepokalanemu Sercu NMP nas samych, wszelkie nasze sprawy i troski.

Gościem specjalnym będzie s. Michaela Pawlik, dominikanka, specjalizująca się w tematach związanych z zagrożeniami duchowymi, religiami wschodu, sztukami walki. Wygłosi ona konferencję pod tytułem „Jezus Chrystus – Jedyny Bóg-Człowiek”. W czasie marcowego zawierzenia zapraszamy zaś na spotkanie z o. dr. Remigiuszem Trockim z Radia Niepokalanów.

PROGRAM:

9:30 w sali św. Bonawentury – konferencja przygotowująca do zawierzenia Maryi połączona ze świadectwami.

11:00 w bazylice – Msza święta z zawierzeniem siebie i wszelkich swoich spraw Matce Bożej, TRANSMITOWANA PRZEZ RADIO NIEPOKALANÓW. Zbierane na Mszy ofiary są przeznaczone na cel budowy Namiotu Zawierzenia.

Po Eucharystii nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej (MI).

Około 13:00 możliwość ciepłego posiłku na placu z tyłu bazyliki.

13.30 w sali św. Bonawentury – spotkanie z s. Michaelą Pawlik, która wygłosi konferencję pod tytułem „Jezus Chrystus – Jedyny Bóg-Człowiek”.


Na spotkaniu będzie można zaopatrzyć się w akty zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi siebie, rodziny, firmy, parafii i władz samorządowych, Cudowne Medaliki, Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP, płyty MP3: Wielkie Zawierzenia NSM 2017 i 2018, oraz Sympozjum Magia – cała prawda, film Świadectwo Wiesławy Marii, książkę Cuda św. Maksymiliana oraz inne publikacje.

WAŻNE!

Dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału osobiście, jest możliwość nadesłania swoich intencji do zawierzenia Maryi mailowo: zawierzenieintencje@gmail.com. Te intencje zostaną wydrukowane i złożone w koszyku przed ołtarzem. Wszystkie sprawy oddane Maryi są dołączone do intencji mszalnej odprawianej w czasie zawierzenia oraz do codziennej Mszy św. zbiorowej odprawianej w kaplicy klasztornej o 6:40.

Tradycyjnie spotkanie jest poprzedzone czuwaniem modlitewnym. O godz. 19:00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówione zostaną dwie część Różańca: światła i bolesną z rozważaniami. O 21:00 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, apel maryjny i Eucharystia. Od 22:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w kaplicy adoracyjnej w bazylice. O 6:00 ponownie się spotykamy w kaplicy św. Maksymiliana na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i części chwalebnej Różańca świętego.

Noclegi i posiłki zamawiamy indywidualnie w domu rekolekcyjnym (tel. 46 86 42 161 lub mail: niepokalanow5@gmail.com).

Zapraszamy. Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.niepokalanow.pl

Fot. Paulina Wysocka/RN