Niepokalanów: Rekolekcje zawierzenia Maryi

Rekolekcje zawierzenia Maryi są formą bezpośredniego przygotowania do całkowitego oddania siebie i wszelkich spraw Niepokalanej. Przez osobista modlitwę, zanurzenie się w Słowie Bożym, adorację Najśw. Sakramentu, wyciszenie wewnętrzne i otwarcie się na łaskę Bożą, pragniemy przyjąć dar, jakim dla każdego z chrześcijan jest Matka Najświętsza. Pragniemy, jak św. Jan Apostoł, wypełnić testament z Krzyża i przyjąć Maryję do swojego życia. Chcemy, jak św. Maksymilian, stać się narzędziem w Jej niepokalanych rękach.

To już trzecia tura rekolekcji zawierzenia w tym roku. Pierwsza odbyła się 26 maja – 2 czerwca w Centrum Rekolekcyjnym Magnificat w Medżugorie, druga tura odbyała się 8-11 lipca w Domu Rekolekcyjnym w Niepokalanowie. Obecnie zapraszamy na 4-dniowe rekolekcje zawierzenia. Specjalnym gościem rekolekcji będzie Jacek Pulikowski z Poznania.

Termin
29 września – 3 października 2021

Prowadzący
Franciszkanie z Niepokalanowa, Wiesława Kowalska, Jacek Pulikowski

Zakwaterowanie
Domy rekolekcyjne św. Teresy i św. Maksymiliana w Niepokalanowie

Przebieg
Rekolekcje rozpoczną się w środę 29 września, 17:00, rejestracja od 15:00.
Fundamenty rekolekcji: codzienna Msza św., adoracja Najśw. Sakramentu, medytacja Ewangelii, wspólny Różaniec, nauki rekolekcyjne.
Możliwość rozmowy z kapłanem.
Rekolekcje odbywają się w atmosferze ciszy, dlatego uczestnicy proszeni są o wyłączenie telefonów komórkowych i niekorzystanie z Internetu.
Na rekolekcjach dokonamy zawierzenia siebie, swoich krewnych i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Zakończenie rekolekcji w niedzielę 3 października o godzinie 11.00. Dla chętnych będzie możliwością wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej.
Jest możliwość wcześniejszego przyjazdu i późniejszego wyjazdu.

Koszt
Koszt uczestnictwa od osoby za nocleg i wyżywienie:

pokój jednoosobowy z łazienką 480 zł
wieloosobowy z łazienką 420 zł
jedno- lub dwuosobowy bez łazienki 370 zł