Niepokalanów: pokaz filmu „Bella”, 2 czerwca, godz. 14.00

GDZIE? Niepokalanów, sala św. Bonawentury
KIEDY? 2 czerwca, niedziela
O KTÓREJ? 14.00
GOŚĆ SPECJALNY? Dariusz Kowalski

OPIS FILMU:
Międzynarodowa gwiazda piłkarska Jose (Eduardo Verastegui) zamierza podpisać wielomilionowy kontrakt, gdy nagle stanie się coś, co niespodziewanie zakończy jego karierę. W tym samym czasie kelnerka z Nowego Yorku, Nina (Tammy Blanchard), starająca się związać koniec z końcem, dowiaduje się, że zostanie matką, na co jest zupełnie nieprzygotowana. W jednej chwili ich życie przewrócone zostaje do góry nogami… aż do momentu, kiedy ich losy zbliży pewne wydarzenie, zamieniając zwykły dzień w niezapomniane przeżycie.

Po obejrzeniu „Belli” bądź przeczytaniu książki wiele kobiet zmieniło swoją decyzję o przerwaniu ciąży. Amerykańsko-meksykański film „Bella” to inspirowana prawdziwą historią wzruszająca opowieść o prostej, ale jednocześnie głębokiej miłości do życia, rodziny i o radości, którą ze sobą przynoszą.

Za ten obraz Alejandro Gomez Monteverde otrzymał Nagrodę Publiczności za najlepszy film na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2006. Natomiast odtwórca głównej roli, Eduardo Verástegui, 2 marca 2010 r. odebrał Nagrodę im. Matki Teresy z Kalkuty, przyznawaną za działania w obronie życia. Po wręczeniu nagrody powiedział, że Bella zmieniła życie około 300 kobiet, które po obejrzeniu filmu zdecydowały się nie dokonywać aborcji.

Rok produkcji: 2006
Reżyseria: Alejandro Gomez Monteverde • Alejandro Monteverde
Obsada: Manny Perez • Jaime Tirelli • Armando Riesco…
Czas trwania: 87 min.
Dźwięk: DD 2:0
Język: polski (napisy)

Gościem specjalnym będzie aktor Dariusz Kowalski znany i ceniony odtwórca wielu ról filmowych i teatralnych.