Niepokalanów: obchody 5. rocznicy utworzenia Kaplicy Pokoju

Zbliża się 5. rocznica utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Z tej okazji w sobotę 2 września zapraszamy na wspólne świętowanie.

Uroczystość połączona jest z nabożeństwem pierwszej soboty: o godz. 9.30 konferencja „Płomień Niepokalanego Serca Maryi”, o 11.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem JE Ks. Kard. Kazimierza Nycza, po Mszy różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem, o 13.00 przerwa obiadowa, o 14.00 konferencja „Dzieło Wieczystej Adoracji w Polsce”, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Całość obchodów zamknie koncert o godz. 15.30 pt. „Wielbi dusza moja Pana”, który poprowadzi Rafał Brzozowski. Na scenie wystąpią: Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek wraz z zaprzyjaźnionymi artystami.

Za: http://parafia.niepokalanow.pl/

UWAGA! Tego dnia przypada także pierwsza sobota miesiąca. Uroczystości rocznicowe zostaną wpisane w wydarzenia pierwszosobotnie.

Dokładny program tego, co działo się będzie w Niepokalanowie w sobotę, 2 września przedstawia się następująco:

  • 9:30 konferencja „Płomień Niepokalanego Serca Maryi” (ks. Dariusz Dąbrowski)
  • 11:00 Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Kard. Kazimierza Nycza (transmisja w Radiu Niepokalanów)
  • 12:15 nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP (transmisja w Radiu Niepokalanów)
  • 13:00 przerwa obiadowa
  • 14:00 konferencja „Dzieło Wieczystej Adoracji w Polsce” (Krzysztof Bilski i Marta Olszewska)
  • 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 15:30 koncert „Wielbi dusza moja Pana” (transmisja w Radiu Niepokalanów)

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ:

1) na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM,

2) ONLINE: http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html

3) Na multipleksie DAB+ spółki BCAST. Multipleks testowy dostępny jest w Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu.

DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus) to technologia radiofonii cyfrowej. Aby użytkownicy mogli słuchać radia w tej technologii, muszą posiadać odpowiedni odbiornik. Jedną z przyczyn stworzenia i wdrażania DAB+ jest przepełnienie częstotliwości tradycyjnego radia analogowego. Dużą zaletą odbioru sygnału w ten sposób jest jego duża odporność na zakłócenia w ruchu, nawet w przypadku poruszania się z dużą prędkością.