Niepokalanów: Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP wg św. Faustyny

Już trzeci raz odprawiam taką nowennę do Matki Bożej, to jest składającą się z jednego tysiąca Zdrowasiek dziennie, to jest dziewięć tysięcy pozdrowień składa się na całość tej nowenny – św. Faustyna, Dzienniczek, nr 1413

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP według św. Faustyny jest wyrazem naszej miłości do Niepokalanej. Razem ze św. Faustyną i św. Maksymilianem dziękujemy Bogu za Niepokalane Poczęcie Maryi. Każde Zdrowaś Maryjo to jedna róża ofiarowane Jej w duchowym koszu. Według Dzienniczka (1412-1414) św. Faustyna trzykrotnie odprawiła Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, składającą się z odmówienia tysiąc razy dziennie Zdrowaś Maryjo.

W kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 29 listopada do 7 grudnia, codziennie przez 9 dni, będziemy odmawiać wspólnie pięć całych różańców z rozważaniami w pięciu blokach modlitewnych (po 20 tajemnic każdy).

Każdy blok to 200 „Zdrowasiek”. Pięć bloków to 1000 Zdrowaś Maryjo. O godz. 7:00 Eucharystia i wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zakończenie o 21:00 Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Razem 14 godzin wspólnej modlitwy w pięciu blokach, po dwie godziny każdy. Pomiędzy blokami modlitewnymi godzinne przerwy na cichą modlitwę, posiłek i odpoczynek. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Uczestnictwo: Można przyjechać na całą nowennę albo na kilka dni. Można uczestniczyć codziennie w jednym lub w kilku blokach modlitewnych. Każdy sam określa zakres uczestnictwa.

Szczegóły na stronie klasztoru Niepokalanów (w tym informacje o noclegach, posiłkach)
http://niepokalanow.pl/…/nowenn…/wedlug-swietej-faustyny
Transmisja on-line na kanale NIEPOKALNAÓW TV:
https://www.youtube.com/channel/UC0XqKDawKFLiY1vvfXnriGA