Niepokalanów: Nowenna Pokoju, 21 lutego − 1 marca

W wigilię Środy Popielcowej, rozpoczynającej Wielki Post, zapraszamy do ofiarnej dziewięciodniowej modlitwy o pokój na świecie – piszą ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa i przypominają słowa św. Jana Pawła II: „Jeśli chcemy, aby świat stał się ostatecznie przybytkiem pokoju, musimy nieustannie i z pokorą, ufnie i wytrwale się modlić…”.

Nowenna pokoju rozpocznie się 21 lutego i potrwa do 1 marca.

Nasza modlitwa o pokój – na Ukrainie, w Ziemi Świętej i w innych krajach – może mieć różne formy. W tej intencji możemy ofiarować Bogu: Mszę świętą, Różaniec, nabożeństwo, adorację Najświętszego Sakramentu.

W Niepokalanowie znajduje się Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu „Gwiazda Niepokalanej”, będącą Światowym Centrum Modlitwy o Pokój. Do tej kaplicy codziennie przybywają pątnicy, mdląc się o pokój. Dzięki transmisji internetowej w każdym momencie możesz włączyć się do modlitwy o pokój z dowolnego miejsca na świecie.

Ponadto codziennie, od czasu zaistnienia reżimu sanitarnego, związanego z ogłoszoną tzw. pandemią Covid-19, początkowo w sanktuarium św. Maksymiliana w Niepokalanowie, a obecnie w kaplicy szpitalika klasztornego, o godz. 20:30 transmitowana jest za pośrednictwem internetowej telewizji NiepokalanówTV modlitwa różańcowa, odmawiana również w intencji pokoju na świecie, a szczególnie na Ukrainie.

24 lutego, podczas Mszy św. o godz. 11:00 w bazylice w Niepokalanowie oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 w sanktuarium św. Maksymiliana będziemy modlić się o pokój na Ukrainie i w innych miejscach świata, w których trwają w różnych wymiarach okrutne wojny, rebelie czy prześladowania. Zarówno Msza św., jak i Korona do Miłosierdzia Bożego będą transmitowane przez telewizję NiepokalanówTV. Msza św. będzie ponadto transmitowana przez Radio Niepokalanów.

Podczas tych wyjątkowych 9 dni (d 21 lutego do 1 marca) trwajmy na modlitwie o pokój, czy to przez uczestnictwo w Eucharystii, w nabożeństwach, w adoracji, podejmując również wybraną formę postu (wyrzeczenia, ofiarowania własnego cierpienia) oraz osobistą modlitwę, której propozycję zamieszczamy poniżej.

Modlitwy o pokój i wykaz państw, w których toczą się wojny TUTAJ

Fundacja Niepokalanej za: https://niepokalanow.pl/