Niepokalanów: Koncert „Harmonia Ducha i Natury czyli Pieśni o Bogu ukrytym” – 8 października, 19.00

Dyrektor Lasów Państwowych Józef Kubica i Fundacja Omnia Pro Polonia serdecznie zapraszają na cykl koncertów „Harmonia Ducha i Natury czyli Pieśni o Bogu ukrytym” z okazji 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

16 października 1978 roku o godz. 17:15, kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy w historii Polak i Słowianin, pierwszy od 455 lat spoza Włoch, został wybrany na papieża i rozpoczął swój niezwykły pontyfikat.
Nowo wybrany biskup Rzymu przybrał imię Jan Paweł II.

W 1946 roku młody seminarzysta z Wadowic, Karol Wojtyła, opublikował na łamach “Głosu Karmelu” obszerną część swoich poematów, które będzie można usłyszeć podczas koncertu w dniu:

08.10.2023 Bazylika Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie godz. 19:00,

Podczas koncertu usłyszymy 13 wierszy napisanych przez Karola Wojtyłę w interpretacji Marcina Stycznia z Zespołem. Artysta zaśpiewa młodzieńcze wiersze przyszłego papieża. Wiersze, które napisane były jeszcze w czasie wojny, zanim został księdzem. Najprawdopodobniej pochodzą z przedziału lat 1943-1944. Teksty tych utworów to dowód jego niezwykłej, głębokiej duchowości. Opisywał w nich swoje bezpośrednie doświadczenie Boga.

Partnerem medialnym koncertu jest Radio Niepokalanów

Początek wydarzenia o godz. 19:00

Wstęp wolny!!!!